FORESTER

Bezpečnost

Všestranná bezpečnost Subaru

Všestranná bezpečnost Subaru

Když vám vuz dává klid mysli, je život příjemnější. Právě proto je u Subaru bezpečnost na prvním místě. Subaru má puvodní kořeny v letecké výrobě a celou dobu své historie se řídí politikou “lidé na prvním místě”. To znamená, že už více než 50 let ladí, cizeluje a testuje své pokročilé systémy. Díky nejnovějším systémum v oblasti ochrany před nehodou či vyhnutí se nárazu a unikátním technologiím, jako je globální platforma Subaru a symetrický pohon všech kol, se značka Subaru snaží zlepšovat všestrannou bezpečnost svých vozů směrem k budoucnosti bez nehod.


Euro NCAP 2019

Nejbezpečnější auto ve třídě

Podle nezávislé organizace Euro NCAP je Subaru Forester nejbezpečnější auto ve třídě. Aktuální, pátá generace Foresteru získala od Euro NCAP prestižní ocenění Best in Class za rok 2019. Tímto titulem se mohou chlubit pouze vozy, které ve své třídě v daném roce dosáhnou absolutně nejlepšího výsledku v nárazových testech i dalších disciplínách.

Více najdete i zde.

ZÁKLADNÍ

Základní orientace na bezpečnost začíná už v procesu vývoje. Výjimečná viditelnost, optimální pozice za volantem a intuitivní ovládání jsou jen nekteré z prvku, které zvyšují úroveň bezpečnosti posádky už v momentu, kdy nastoupíte do svého vozidla.

Výhled do všech stran

Výhled do všech stran

Optimální výhled do všech stran s výrazným omezením slepých míst a snadný přehled o okolí: to vše je zajištěno díky optimální pozici za volantem, vysokým oknům a citlivě umístěným sloupkům karoserie.

PREVENTIVNÍ

Mezi preventivní bezpečnostní prvky pomáhající zabránit kolizi dřív, než se muže stát, patří pokročilé bezpečnostní technologie, jako je EyeSight*1.

Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD)<sup>*2</sup>

Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD)*2

Senzory umístěné v zadních rozích vozu vás varují před vozidly ve slepých místech. Zároveň vás při couvání do silnice upozorní na příčně přijíždějící vozidla, čímž omezí potenciální nebezpečí nárazu.

Natácecí svetlomety (SRH)

Natácecí svetlomety (SRH)

Hlavní světlomety pracují v součinnosti s řízením a podle rychlosti díky svému natáčení osvětlují prostor před vozidlem a při jízdě v noci zajišťují, abyste lépe viděli do zatáček.

* Podívejte se na podmínky

*1 EyeSight je systém na podporu řízení, jenž za některých jízdních podmínek nemusí fungovat optimálně. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, jenž je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. Účinnost fungování systému závisí na celé řadě faktorů, mj. údržbě vozidla, klimatických podmínkách a stavu vozovky. Veškeré podrobnosti k fungování systému najdete v Uživatelské příručce, kde jsou též uvedena omezení systému EyeSight, včetnš funkcí popisovaných v tomto prospektu.

*2 Řidič je vždy odpovědný za bezpečnost a sledování dopravy a dodržování pravidel provozu. Nikdy se při jízdě nespoléhejte pouze na pokročilé bezpečnostní systémy. Některé prvky těchto systémů mají svá omezení. Kompletní informace ohledně funkčnosti systému a jeho omezeních najdete v návodu k obsluze. Pro více informací se prosím obraťte na svého prodejce.

AKTIVNÍ

Aktivní bezpečnost spočívá v jednoznačném ovládání vozidla, které je zajištěno technologiemi, jako je symetrický pohon všech kol a globální platforma Subaru.

Základní elementy pohybu – jízda, zatáčení, brzdění – jsou vyladěny k dokonalosti, takže si každou jízdu užijete s klidnou myslí.

Vehicle Dynamics Control System + Active Torque Vectoring

Vehicle Dynamics Control System + Active Torque Vectoring

Systém regulace jízdní dynamiky upravuje distribuci točivého momentu mezi všechna kola (AWD), výkon motoru a brzdění každého...

Auto Vehicle Hold

Auto Vehicle Hold

Tato funkce po zastavení udržuje vůz pomocí brzd na místě i bez sešlápnutého brzdového pedálu. Při přidání plynu se vůz automaticky odbrzdí a rozjede.

Vyhnutí se nebezpečí

Vyhnutí se nebezpečí

Díky platformě SGP, symetrickému pohonu AWD, nízkému těžišti, zdokonalenému podvozku a zvýšené tuhosti karoserie vůz reaguje na úhybný manévr okamžitě, a tím pomáhá vyhnout se nebezpečí na silnici.

PASIVNÍ

Pasivní bezpečnost spočívá v zajištění vaší bezpečnosti v případě kolize.

K tomu pomáhá například uložení motoru chránící kabinu a soustava airbagu*3.

Zesílená karoserie obepínající posádku

Zesílená karoserie obepínající posádku

Zesílená karoserie obepínající prostor pro posádku ve větším podílu využívá části z vysokopevnostní oceli. Současně byla strukturálně přepracována tak, aby ve všech směrech lépe absorbovala energii z různých typů nárazu.

Uložení motoru chránící kabinu

Uložení motoru chránící kabinu

Zesílené sloupky a nosná struktura pracují v rámci platformy SGP společně na tom, aby Forester efektivně absorboval nárazy ze všech stran, a tím ochránil...

Systém airbagu<sup>*3</sup>

Systém airbagu*3

Součástí standardní výbavy zcela nového Foresteru jsou přední, boční a hlavové airbagy a jeden kolenní airbag*3 . Díky tomu je v případě nárazu všem cestujícím zajištěna vysoká úroveň ochrany.

* Podívejte se na podmínky

*3 Efektivní při použití ve spojení s bezpečnostními pásy.

EyeSight

Špičková technologie Subaru na podporu řízení.

O EyeSightu*1, špičkovém systému podpory řidiče vyvinutému přímo v Subaru, rádi říkáme, že funguje jako druhý pár očí, které sledují silnici před vámi. Využívá stereo kamery se schopnostmi podobnými lidským očím, které zachycují trojrozměrný barevný obraz situace před vozem. Použití obrazu z obou kamer umožňuje precizně odhadnout tvar, rychlost

a vzdálenost nejen automobilu, ale i motocyklu a chodců před vozidlem*2. Když identifikují potenciální nebezpečí, systém varuje řidiče a v případě potřeby dokonce aktivuje brzdy, aby pomohl zabránit nehodě. Tímto příspěvkem k bezpečnosti provozu EyeSight snižuje zátěž řidiče a zvyšuje pocit bezpečí na palubách vozu Subaru.

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat

Když EyeSight rozpozná vozidlo jedoucí vpředu, adaptivní tempomat přizpůsobí rychlost, aby se udržovala nastavená vzdálenost od vpředu jedoucího auta (systém monitoruje odstup a vzájemný rozdíl v rychlostech)...

Funkce upozorňování na kličkování v jízdním pruhu a funkce hlídání jízdních pruhů

Funkce upozorňování na kličkování v jízdním pruhu a funkce hlídání jízdních pruhů

Pokud vás zmůže únava a začnete nezvykle „šněrovat“ silnici či vyjíždět ze svého jízdního pruhu, funkce varující před kličkováním v jízdním pruhu...

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

Pokud právě stojíte a systém EyeSight rozpozná, že se kolona opět začala hýbat, funkce upozornění na rozjezd vozidla vpředu (LVSA - Lead Vehicle Start Alert) vám dá pomocí akustického signálu a blikající kontrolky vědět, že nastal čas reagovat.

Funkce udržování v jízdním pruhu/Asistent nouzového udržování v jízdním pruhu

Funkce udržování v jízdním pruhu/Asistent nouzového udržování v jízdním pruhu

Pokud nedojde k použití směrovky, funkce udržování v jízdním pruhu může řidiči pomoct udržet vůz v jízdním pruhu zásahy do řízení, a to v rychlostech od...

Systém prednárazového brzdení*2

Systém prednárazového brzdení*2

Přednárazový brzdový systém při rozpoznání rizika kolize s vozidlem nebo jinou překážkou vpředu řidiče na tuto skutečnost upozorní výstražným zvukem a kontrolkou mezi přístroji. V případě, že řidič nereaguje...

Přednárazová regulace výkonu motoru

Pokud systém EyeSight detekuje překážku před vozidlem a vy zařadíte k rozjezdu vozidla vpřed namísto vzad, přednárazová regulace výkonu motoru reaguje pomocí několika krátkých zvukových znamení, rozbliká se kontrolka a přiškrtí výkon motoru, aby se zamezilo čelnímu střetu vozidla.

* Podívejte se na podmínky

*1 EyeSight je systém na podporu řízení, jenž za některých jízdních podmínek nemusí fungovat optimálně. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, jenž je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. Účinnost fungování systému závisí na celé řadě faktorů, mj. údržbě vozidla, klimatických podmínkách a stavu vozovky. Veškeré podrobnosti k fungování systému najdete v Uživatelské příručce, kde jsou též uvedena omezení systému EyeSight, včetně funkcí popisovaných v tomto prospektu.

*2 Systém přednárazového brzdění nemusí za všech situací fungovat. Za určitých situací nemusejí být splněny nezbytné podmínky k optimálnímu fungování systému EyeSight – závisí např. na rychlosti jízdy vůči překážce, výšce objektu a dalších podmínkách.

Pokročilé technologie Subaru

Systém monitorující řidiče (DMS)

Systém monitorující řidiče DMS (Driver Monitoring System) podporuje bezpečnou jízdu využitím kamery, která sleduje řidiče a upozorní jej v případě, kdy zaznamená nepozornost nebo ospalost.

Bezpečnost, komfort a pohodlí pro každého řidiče.

Automatické nastavení pozice sedadla

Automatické nastavení pozice sedadla

Systém rozlišuje až pět řidičů bez ohledu na věk nebo tvar těla a dle přednastavené volby každému z nich automaticky nastaví pozici sedadla.

Automatické nastavení zpětných zrcátek

Automatické nastavení zpětných zrcátek

Systém DMS nastaví vnější zpětná zrcátka do uložené polohy.

Automatické nastavení multifunkčního displeje a informačního displeje

Automatické nastavení multifunkčního displeje a informačního displeje

Pohodlí zvyšuje i automatické obnovení posledního nastavení multifunkčního displeje včetně informací o osobní spotřebě paliva.

Automatické nastavení klimatizace

Automatické nastavení klimatizace

Systém si pamatuje a obnoví nastavení klimatizace a topení, čímž přispívá ke zvýšení komfortu a pohody uvnitř vozu.

Upozornění

Upozornění

Jakmile systém DMS rozpozná, že oči řidiče jsou příliš dlouho zavřené nebo se řidič dívá jiným směrem než vpřed, vyhodnotí situaci jako nebezpečnou a řidiče upozorní akustickým a vizuálním varováním na multifunkčním i informačním displeji.

Podívejte se na podmínky

Řidič je vždy odpovědný za bezpečnost a sledování dopravy a dodržování pravidel silničního provozu. Nikdy se při jízdě nespoléhejte pouze na pokročilé bezpečnostní systémy. Některé prvky těchto systémů mají svá omezení.
Kompletní informace ohledně funkčnosti systému a jeho omezeních najdete v návodu k obsluze. Pro více informací se prosím obraťte na svého prodejce.

Sledujte nás: