FORESTER

Technologie

Hlavní technologie Subaru

Hlavní technologie Subaru

Základní technologie Subaru definují samotnou značku Subaru a přinášejí vám jedinečný pocit z jízdy, který zažijete pouze s vozy Subaru. Tyto základní technologie umožňují vozům Subaru splnit vysoké standardy v oblastech výkonu, pohodlí, bezpečnosti a spolehlivosti a zároveň dodržet svůj závazek, že budou všem cestujícím přinášet požitek z jízdy a klid mysli.


Motor SUBARU BOXER

Motor boxer, neboli plochý motor s protiběžnými písty, se vyznačuje písty pohybujícími se proti sobě.

Subaru je motoru SUBARU BOXER věrné již více než 50 let a používá ho ve svých vozech z důvodu jeho zřetelných předností proti ostatním typům motorů, dlouhé životnosti a spolehlivé výkonnosti.

Přirozená vyváženost

Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méne vibrací než ostatní typy motorů.

Větší stabilita

Nízké težiště ploché koncepce motoru zajišťuje lepší, větší stabilitu než ostatní typy motorů.

Symetrický pohon všech kol (AWD)

Symetrický pohon všech kol Symmetrical AWD vozu Subaru distribuuje točivý moment na všechna kola, čímž zlepšuje trakci na mokrých a kluzkých površích.

Pro řešení Subaru je typické jeho symetrické uspořádání v podélné ose vozu, které je spolu s nízkým težištěm přínosem pro větší stabilitu a bezpečnejší jízdní projev.

Lineartronic + Active Torque Split AWD

Převodovka Lineartronic se prostřednictvím plynulé změny převodového poměru dokáže přizpůsobit každé situaci a neustále udržovat motor v nejefektivnejších otáčkách pro hospodárnou a hladkou akceleraci, dostatečný jízdní výkon a nižší spotřebu paliva.

Převodovka je spojená se systémem aktivního rozdelování točivého momentu AWD. Točivý moment se mezi přední a zadní nápravu rozděluje aktivně a v reálném čase, a tedy v závislosti na aktuálních trakčních podmínkách.

Globální platforma Subaru

Subaru Global Platform (SGP) je platforma, na níž budou postaveny i další generace vozu Subaru. Zvyšuje celkovou bezpečnost, poskytovanou výkonnost a přináší jedinečný pocit z jízdy, který zažijete pouze ve vozech značky Subaru.

Je budoucností Subaru, jež nabízí všem řidičům a cestujícím ještě více potěšení z jízdy a klidu mysli.

Více potěšení z jízdy

Citlivá ovladatelnost dovoluje lépe měnit směr jízdy, a tím se snadněji vyhnout kolizím. I přes vyšší světlou výšku nový Forester s vetší lehkostí projede každou zatáčkou, což má za následek bezpečnější a zábavnější jízdní zážitky, a to i na dlouhých cestách.

Komfort jízdy

Díky zvýšené tuhosti karoserie, podvozku a stabilizátoru dochází k efektivnější absorpci rázu od silnice a nezpevněných povrchů, takže výsledkem je více komfortu a menší úroveň únavy posádky při dlouhých cestách.

Klid ve vnitřním prostoru

Došlo také k omezení vibrací a zvuku, takže pro všechny cestující bude jízda mnohem příjemnější. Zdokonalení podvozku a vysoká tuhost karoserie zajišťují uvnitř vozu značný klid.

Režim X-MODE

Výkon, kterému uvěříte. Schopnosti, které pocítíte.

Zcela nový Forester dodá při jízdě mimořádnou jistotu. V povaze má potěšení z řízení, skvělé jízdní vlastnosti i výjimečný komfort. Při průjezdech zatáčkami je i přes svou výšku odpovídající vozům SUV vyvážený a stabilní, zatímco díky své propracovanosti snižuje únavu posádky i při cestách na dlouhé vzdálenosti.

Jízda s ním je vždy zábavná. Díky symetrickému pohonu všech kol a standardně dodávanému zdokonalenému systému X-MODE dojedete do cíle své cesty vždy pohodlně a s klidnou myslí.

X-MODE a Hill Descent Control

Užijte si naplno lépe využitelné schopnosti a jízdní potenciál zcela nového Foresteru při pohybu v terénu s inovovaným systémem X-MODE, který intenzivně využívá sílu elektrického pohonu. Zvolte režim [SNOW / DIRT] pro kluzké povrchy pokryté sněhem, prachem či štěrkem anebo přepněte na [D. SNOW / MUD] pro zvláště zrádné silnice s hlubokým sněhem a blátem, na kterých mohou pneumatiky zapadnout.

X-MODE intenzivněji využívá vysoký točivý moment a rychlou odezvu pohonné jednotky pro lepší záběr, aby se dostal ven, a to dále posouvá hranice jízdních výkonů. Navíc, systém Hill Descent Control pomáhá udržovat kontrolovanou a konstantní rychlost i na kluzkém svahu, což vám dodá ješte větší klid a pocit bezpečné jízdy.*1

*1 Za bezpečnost a sledování jízdy je vždy zodpovědný řidič. Efektivita funkce Hill Descent Control záleží na mnoha faktorech, od stavu vozidla přes počasí, použité pneumatiky až po jízdní podmínky.

Nejvyšší světlá výška

Zcela nový Forester má vysokou světlou výšku odpovídající vozidlům SUV, ale současně dbá také na dostatečné nájezdové, sjezdové a přejezdové úhly. Celek byl sladěn tak, aby vám pomohl zdolat všechny překážky bez toho, abyste uvízli nebo vuz poškodili.

*2 Při použití 18palcových kol.

SI-DRIVE

Tlačítkem navolte Inteligent Mode pro jízdní režim hladce vybalancovaný a šetrný k životnímu prostředí nebo divočejší Sport Mode pro okamžitou lineární odezvu za plynovým pedálem, obohacenou vyšším točivým momentem pro sportovnější jízdu při jakékoli rychlosti.

Asistence elektromotoru dále zlepšuje celkovou akceleraci na ještě silnější a sportovnější zážitek z řízení.


Sledujte nás: