Technologie

Subaru Forester

Důvěřujte tomu, co je uvnitř

Zásadní technologie Subaru poskytují každému vozu Subaru výkonnost, komfort, bezpečnost a spolehlivost, které přinášejí potěšení a klid každému cestujícímu.

Symetrický pohon všech kol s-AWD

Symetrický pohon všech kol AWD vozů Subaru distribuuje točivý moment na všechna kola, čímž zlepšuje trakci na mokrých a kluzkých površích. Pro řešení Subaru je typické jeho symetrické uspořádání v podélné ose vozu, které je spolu s nízkým těžištěm přínosem pro větší stabilitu a bezpečnější jízdní projev.

Lineartronic

Převodovka Lineartronic se prostřednictvím plynulé změny převodového poměru dokáže přizpůsobit každé situaci a neustále udržovat motor v nejefektivnějších otáčkách prohospodárnou a hladkou akceleraci, dostatečný jízdní výkon a nižší spotřebu paliva. Převodovka je spojená se systémem aktivního rozdělování točivého momentu AWD. Točivý moment se mezi přední a zadní nápravu rozděluje aktivně a v reálném čase, a tedy v závislosti na aktuálních trakčních podmínkách.

X-MODE

X-MODE a Hill Descent Control

Na různých typech povrchů zajistí průchodnost a bezpečnost jedno ze dvou nastavení režimu X-MODE – „DIRT/SNOW“ nebo „D.SNOW/MUD“ (prach/sníh nebo hluboký sníh/bláto). Celý systém prošel úpravou, takže nově se ve vyšších rychlostech nevypíná, ale zůstává v pohotovosti, aby se při následném zpomalení opět automaticky aktivoval. Tím se řidič může více soustředit na jízdu a nemusí se o činnost tohoto systému starat. Funkce kontrolovaného sjíždění příkrých svahů Hill Descent Control dokáže i v příkrých sjezdech udržovat stálou bezpečnou rychlost, což je další vlastnost, která zvyšuje klid na palubě i v náročných terénních situacích.*¹

Nejvyšší světlá výška

Forester je od základu navržený jako opravdové SUV, ne že si na ně jen hraje. Má proto nejen 22 cm světlou výšku, ale také se zárověň s pečlivým ohledem dbá na nájezdové, sjezdové i přejezdové úhly. Všechny byly optimalizovány tak, aby vám pomohly zdolat překážky bez toho, abyste vůz poškodili nebo s ním uvízli.

* Podívejte se na podmínky

*¹ Za bezpečnost a sledování jízdy je vždy zodpovědný řidič. Efektivita funkce Hill Descent Control záleží na mnoha faktorech, od stavu vozidla přes počasí, použité pneumatiky až po jízdní podmínky.
*² Údaje u specifikace s 18” koly.

Motor SUBARU BOXER

Motor boxer, neboli plochý motor s protiběžnými písty, se vyznačuje perfektní vyvážeností a nízkými vibracemi - písty se ve válcích pohybují proti sobě a tím vibrace vzájemně ruší. Subaru je motoru SUBARU BOXER věrné již více než 50 let a používá ho ve svých vozech z důvodu jeho zřetelných předností proti ostatním typům motorů, dlouhé životnosti a spolehlivé výkonnosti.

Větší stabilita

Nízké těžiště ploché koncepce motorů zajišťuje lepší, větší stabilitu než ostatní typy motorů.

Přirozená vyváženost

Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méně vibrací než ostatní typy motorů.

SI-DRIVE

Pro vyvážený projev z hlediska plynulosti a hospodárnosti zvolte režim Intelligent, naopak pro okamžitou a lineární odezvu na pohyby plynu s účinným využíváním točivého momentu pro akceleraci z jakékoliv rychlosti zvolte režim Sport. Navíc funkce řazení převodovky e-Active Shift Control zajistí při sportovní jízdě vždy správné otáčky pro maximální využití potenciálu motoru.

Režim Sport

Sportovní režim poskytuje hladký výkon motoru při jakékoli jízdní rychlosti. Při sešlápnutí pedálu vždy okamžitě ucítíte lineární odezvu a svižnou akceleraci.

Režim Intelligent

Režim Intelligent kombinuje okamžitou odezvu jízdy a odpovědnost vůči životnímu prostředí.

Globální platforma Subaru

Subaru Global Platform (SGP) je platforma, na níž budou postaveny i další generace vozů Subaru. Zvyšuje celkovou bezpečnost, poskytovanou výkonnost a přináší jedinečný pocit z jízdy, který, zažijete pouze ve vozech značky Subaru. Je budoucností Subaru, jež nabízí všem řidičům a cestujícím ještě více potěšení z jízdy a klidu mysli.

Více potěšení z jízdy

Citlivé a velmi přesné řízení dovoluje lépe měnit směr jízdy, a tím se snadněji vyhnout kolizím. I přes vyšší světlou výšku Forester s větší lehkostí projede každou zatáčkou, což má za následek bezpečnější a zábavnější jízdní zážitky, a zpoza volantu se vám nebude nikdy chtít.

Komfort jízdy

Díky zvýšené tuhosti karoserie, podvozku a stabilizátorů dochází k efektivnější absorpci rázů od silnice a nezpevněných povrchů, takže výsledkem je více komfortu a menší úroveň únavy posádky při dlouhých cestách.

Klid ve vnitřním prostoru

Došlo také k omezení vibrací a zvuků, takže pro všechny cestující bude jízda mnohem příjemnější. Zdokonalení podvozku a vysoká tuhost karoserie zajišťují uvnitř vozu značný klid.