FORESTER

Technologie

Hlavní technologie Subaru

Hlavní technologie Subaru

Základní technologie Subaru definují samotnou značku Subaru a přinášejí vám jedinečný pocit z jízdy, který zažijete pouze s vozy Subaru. Tyto základní technologie umožňují vozům Subaru splnit vysoké standardy v oblastech výkonu, pohodlí, bezpečnosti a spolehlivosti a zároveň dodržet svůj závazek, že budou všem cestujícím přinášet požitek z jízdy a klid mysli.

Motor SUBARU BOXER

Motor boxer, neboli plochý motor s protiběžnými písty, se vyznačuje písty pohybujícími se proti sobě.
Subaru je motoru SUBARU BOXER věrné již více než 50 let a používá ho ve svých vozech z důvodu jeho zřetelných předností proti ostatním typům motorů, dlouhé životnosti a spolehlivé výkonnosti.

Přirozená vyváženost

Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méně vibrací než ostatní typy motorů.

Větší stabilita

Nízké těžiště ploché koncepce motorů zajišťuje lepší, větší stabilitu než ostatní typy motorů.

Symetrický pohon všech kol (AWD)

Symetrický pohon všech kol AWD vozů Subaru distribuuje točivý moment na všechna kola, čímž zlepšuje trakci na mokrých a kluzkých površích.
Pro řešení Subaru je typické jeho symetrické uspořádání v podélné ose vozu, které je spolu s nízkým těžištěm přínosem pro větší stabilitu a bezpečnější jízdní projev.

Lineartronic + Active Torque Split AWD

Převodovka Lineartronic se prostřednictvím plynulé změny převodového poměru dokáže přizpůsobit každé situaci a neustále udržovat motor v nejefektivnějších otáčkách pro hospodárnou a hladkou akceleraci, dostatečný jízdní výkon a nižší spotřebu paliva.
Převodovka je spojená se systémem aktivního rozdělování točivého momentu AWD. Točivý moment se mezi přední a zadní nápravu rozděluje aktivně a v reálném čase, a tedy v závislosti na aktuálních trakčních podmínkách.

Globální platforma Subaru

Subaru Global Platform (SGP) je platforma, na níž budou postaveny i další generace vozů Subaru. Zvyšuje celkovou bezpečnost, poskytovanou výkonnost a přináší jedinečný pocit z jízdy, který zažijete pouze ve vozech značky Subaru.
Je budoucností Subaru, jež nabízí všem řidičům a cestujícím ještě více potěšení z jízdy a klidu mysli.

Více potěšení z jízdy

Citlivá ovladatelnost dovoluje lépe měnit směr jízdy, a tím se snadněji vyhnout kolizím. I přes vyšší světlou výšku Forester s větší lehkostí projede každou zatáčkou, což má za následek bezpečnější a zábavnější jízdní zážitky, a zpoza volantu se vám nebude nikdy chtít.

Komfort jízdy

Díky zvýšené tuhosti karoserie, podvozku a stabilizátorů dochází k efektivnější absorpci rázů od silnice a nezpevněných povrchů, takže výsledkem je více komfortu a menší úroveň únavy posádky při dlouhých cestách.

Klid ve vnitřním prostoru

Došlo také k omezení vibrací a zvuků, takže pro všechny cestující bude jízda mnohem příjemnější. Zdokonalení podvozku a vysoká tuhost karoserie zajišťují uvnitř vozu značný klid.

X-MODE

Forester vám dává mimořádnou jistotu při jízdě díky faktoru fun-to-drive, skvělé odezvě řízení a vynikajícímu komfortu. Přesto, že jako SUV má svoji výšku, byl s ohledem na tento fakt pečlivě navržen tak, aby zatáčky projížděl vyváženě a stabilně jako osobní vůz.
Tím i snižuje případnou únavu při dlouhých dobrodružstvích, a zážitek z jízdy je pro všechny příjemný. Se standardním pohonem všech kol Symmetrical All-Wheel Drive a inovovanému režimu X-MODE se můžete do cíle všech vašich cest dostat vždy pohodlně a s klidnou myslí.

X-MODE a Hill Descent Control

Užijte si opravdovou jízdu ve Foresteru s rozvinutějšími schopnostmi režimu X-MODE. Vybírejte režim [SNOW / DIRT] pro kluzké povrchy pokryté sněhem, prachem nebo štěrkem, nebo režim [D.SNOW / MUD] pro zvláště zrádné silnice, na kterých mohou kola i zapadnout, jako je hluboký sníh či bláto.
X-MODE využívá vysoký točivý moment a rychlou odezvu celého pohonného mechanismu tak, aby maximalizoval schopnosti vozu dostat se ven, a vy se tak na Forestera a jeho jízdní výkony můžete bezpečně spolehnout. A ještě větší klid a pohodu při vaší jízdě dodává i systém Hill Descent Control, který pomáhá udržovat regulovanou a konstantní rychlost při sjíždění svahů, včetně těch kluzkých.*1
*1 Za bezpečnost a sledování jízdy je vždy zodpovědný řidič. Efektivita funkce Hill Descent Control záleží na mnoha faktorech, od stavu vozidla přes počasí, použité pneumatiky až po jízdní podmínky.

Nejvyšší světlá výška

Forester je od základu navržený jako opravdové SUV, ne že si na ně jen hraje. Má proto nejen 22 cm světlou výšku, ale také se zárověň s pečlivým ohledem dbá na nájezdové, sjezdové i přejezdové úhly. Všechny byly optimalizovány tak, aby vám pomohly zdolat překážky bez toho, abyste vůz poškodili nebo s ním uvízli.
*2 Údaje u specifikace s 18” koly.

SI-DRIVE

Tlačítkem navolte Inteligent Mode pro jízdní režim hladce vybalancovaný a šetrný k životnímu prostředí nebo divočejší Sport Mode pro okamžitou lineární odezvu za plynovým pedálem, obohacenou vyšším točivým momentem pro sportovnější jízdu při jakékoli rychlosti.
Asistence elektromotoru dále zlepšuje celkovou akceleraci na ještě silnější a sportovní zážitek z řízení.