Technologie

Subaru Impreza

Jeďte tam, kam Vás to táhne

Ať už se řítíte ulicemi města nebo zatáčkami, Impreza vždy poskytuje dynamickou a jednoznačnou zpětnou vazbu, která se promění v nezaměnitelné potěšení z jízdy. Symetrický pohon všech kol a na novou úroveň posunutá jízdní dynamika zajišťují pro všechny na palubě bezpečně a příjemně strávený čas.

Symetrický pohon všech kol s-AWD

Systém symetrického pohonu všech kol Subaru Symmetrical AWD rozděluje hnací sílu na všechna kola a zajišťuje lepší trakci za mokra a na kluzkém povrchu.
Systém je koncipován horizontálně a symetricky. Má velmi nízko položené těžiště a přispívá tak ke stabilnější a bezpečnější jízdě.

Lineartronic + aktivní rozdělení točivého momentu AWD

Převodovka Lieartronic je v rámci svého rozsahu připravena poskytnout motoru v daném okamžiku ten nejlepší převod pro účinnou a hladkou akceleraci, požadovanou dynamiku a nízkou spotřebu. Její součástí je systém aktivního rozdělování točivého momentu mezi nápravy, který je nastaven tak, aby toto rozdělení maximálně efektivně přizpůsobil reálným trakčním podmínkám.

Motor SUBARU BOXER

V motoru typu boxer, neboli plochém motoru, se písty pohybují proti sobě v horizontálním směru. Subaru je věrné motoru typu boxer už více než 50 let, především vzhledem k výhodám, které nabízí ve srovnání s ostatními typy motorů. Motor boxer je zárukou odolnosti a spolehlivého výkonu ve všech typech vozů.

Lepší stabilita

Nízko položené těžiště plochého motoru nabízí v přímém srovnání s ostatními koncepcemi motorů mnohem lepší horizontální vyvážení.

Přirozená vyváženost

Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méně vibrací než ostatní typy motorů.

SI-Drive

Systém Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) umožní pohodlně měnit jízdní režimy přímo na volantu podle toho, jak, kde a v jakých podmínkách chcete jet a bláznit.

Režim Sport

Mód s rychlou, citlivou odezvou a okamžitým zrychlováním je vhodný pro všestranné podmínky. Vrací Vám požitek z řízení při vyšších rychlostech na dálnicích nebo při prosmýkávání se klikatými silnicemi.

Režim Intelligent

Se šetrnějšími dodávkami výkonu je mód ideální pro plavný pohyb po městě a místních komunikacích, spořivější je i na dlouhých vzdálenostech, když hledáte vyšší efektivitu spalování. Poskytuje také flexibilní ovládání za deště nebo na zasněžených silnicích.

SGP - Globální platforma SUBARU

Globální platforma (Subaru Global Platform - SGP) je základem, na němž vyjede celá škála vozů Subaru další generace. Významně přispívá k vyšší úrovni bezpečnosti a lepším jízdním vlastnostem. Kromě toho nabízí také unikátní pocit z řízení, který lze zažít pouze ve vozech Subaru. Tato platforma je budoucností Subaru, nabízející ještě více bezstarostné zábavy jak pro řidiče, tak pro všechny ostatní cestující.

Konstrukce s uzavřeným vnitřním rámem

Uzavřená vnitřní konstrukce rámu a širší použití strukturálního lepidla napomáhá k omezení pohybu karoserie během jízdy. Poskytuje tak lepší jízdní dynamiku a stabilitu na jakékoliv cestě.