Bezpečnost

Subaru Impreza

Komplexní bezpečnost Subaru

U Subaru je bezpečnost na prvním místě. To znamená, že Subaru cizeluje, testuje a znovu testuje své pokročilé bezpečnostní systémy. Díky nejnovějším systémům v oblasti ochrany před nehodou či vyhnutí se nárazu a unikátním technologiím, jako je globální platforma Subaru či symetrický pohon všech kol, je značka Subaru věrná svému přístupu „lidé na prvním místě“ a míří ke svému cíli, kterým je budoucnosti bez nehod.

PRIMÁRNÍ BEZPEČNOST

Vynikající výhled, ideální pozice za volantem a intuitivní ovládání posilují Vaši bezpečnost od prvního okamžiku, kdy do vozu nastoupíte.

AKTIVNÍ BEZPEČNOST

Základní technologie, jako je pohon všech kol Symmetrical AWD či globální platforma Subaru, zajišťují dokonalou kontrolu nad vozem při jízdě přímým směrem, v zatáčkách i při brzdění.

PREVENTIVNÍ BEZPEČNOST

Pokročilé bezpečnostní technologie, jako je například EyeSight*¹, pomáhají předcházet kolizím ještě předtím, než k nim dojde.

PASIVNÍ BEZPEČNOST

Tyto systémy mají za úkol ochránit Vás v případě nehody. Jde o prvky, jako je například pevná struktura karoserie nebo systém airbagů*².

Širokoúhlá čelní kamera

Dodatečná širokoúhlá čelní kamera pomáhá dvoukamerovému systému s detekcí chodců a cyklistů v nízkých rychlostech.

* Podívejte se na podmínky

*¹ EyeSight je asistenční systém, který nemusí fungovat optimálně ve všech situacích, jež mohou nastat. Za bezpečnost jízdy a dodržování dopravních předpisů je vždy odpovědný řidič. Účinnost systému závisí na mnoha faktorech, jako je údržba vozidla, počasí a stav vozovky. Kompletní informace o fungování a omezeních systému EyeSight a jeho v této brožuře představených funkcí naleznete v návodu k obsluze.
*² Nejúčinnější je ve spojení se zapnutými bezpečnostními pásy.

Asistenční funkce systému EyeSight

Nouzové udržení v jízdním pruhu

Předchází nebezpečnému vybočení z jízdního pruhu. Když jej systém identifikuje a současně rozpozná vozidla ve vedlejším jízdním pruhu nebo protijedoucí vozy, upozorní řidiče na tuto situaci akusticky i opticky a zároveň řízením pomáhá s návratem do jízdní dráhy.

Systém zabraňující vyjetí ze silnice

Tento systém pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu. Rozpoznává podélné značení jízdních pruhů a zásahy do řízení zabraňuje nechtěnému vyjetí z jízdního pruhu. Funguje dokonce na silnicích bez značení jízdních pruhů, protože dokáže rozpoznat i neoznačenou krajnici, jako například trávu.

Přední předkolizní brzdový systém*¹

V případě, že systém rozpozná vysoké riziko čelního nárazu v situacích, kdy není z vozu ideální výhled, jako například na křižovatkách nebo při vyjíždění z parkovacího místa, akusticky a opticky na něj řidiče upozorní a začne brzdit.

Rozpoznávání dopravních značek/ Inteligentní omezovač rychlosti

Systém rozpoznávání dopravních značek kamerou snímá a identifikuje dopravní značky a zobrazuje je na informačním displeji. Inteligentní asistent rychlostních limitů může automaticky přizpůsobit rychlost jízdy rozpoznaným omezením.

Předkolizní brzdový systém*¹

Akusticky a opticky řidiče upozorní a začne brzdit aby zmírnil, nebo se zcela vyhl čelnímu nárazu.

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat byl koncipován především pro použití na dálnicích a rychlostních komunikacích. Umí rozpoznat vpředu jedoucí vůz i jeho brzdová světla a následně za vás udržovat správné tempo při popojíždění v kolonách s ohledem na maximální pohodlí na cestách.

Udržování uprostřed jízdního pruhu a následování vozidla vpředu

Snižuje únavu a zatížení řidiče tím, že rozpoznává značení jízdních pruhů a vozidlo jedoucí vpředu a na základě těchto informací aktivně pomáhá s udržováním vozu uprostřed vozovky.

Prevence vybočení z jízdního pruhu

Zpříjemňuje dlouhé jízdy tím, že pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu, který identifikuje podle jeho podélného značení. Systém pracuje v součinnosti s řidičem, jenž má ruce na volantu. Cílem je zabránění nechtěnému vyjetí z jízdního pruhu, a to i na silnicích bez obvyklého vymezení jízdních pruhů díky rozpoznávání hranic mimo vozovku, například trávy.

<sg-lang1>Předkolizní regulace rozjezdu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Předkolizní regulace rozjezdu

<sg-lang1>Upozornění na rozjezd vozidla vpředu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

Další asistenční systémy:

Autonomní nouzové řízení / Upozornění na nechtěné opuštění jízdního pruhu / Manuální omezovač rychlosti / EyeSight Assist Monitor

* Podívejte se na podmínky

*¹ Předkolizní brzdový systém nemusí fungovat ve všech situacích. V závislosti na rozdílu rychlostí mezi objekty, výšce objektu a dalších podmínkách nemusí každá situace splňovat nezbytné podmínky pro optimální fungování systému EyeSight.

Za bezpečnost jízdy a dodržování dopravních předpisů je vždy odpovědný řidič. Z pohledu bezpečnosti se nespoléhejte pouze na tyto bezpečnostní prvky. Funkce tohoto systému mají svá omezení. Kompletní informace o fungování a omezeních těchto systémů naleznete v návodu k obsluze. Více podrobností vám také sdělí váš autorizovaný prodejce.

Pouze pro ilustrační účely. Rozměry neodpovídají skutečnosti.

Standardní bezpečnostní výbava

Automatické brzdění při couvání RAB (Reverse Automatic Braking)

Překážky za vozem při couvání detekuje čtveřice senzorů. Po jejich rozpoznání systém řidiče upozorní výstražnými zvuky a pro omezení poškození nebo zabránění kolizi začne automaticky brzdit.

Vyhnutí se nebezpečí

Technický základ v podobě Globální platformy Subaru, nízko položené těžiště, dále zdokonalený podvozek a zvýšená tuhost vytvářejí vozidlo, které okamžitě reaguje na vyhýbací manévry, a pomáhá tak předcházet nebezpečným situacím.

Systém airbagů*

Standardní výbavou zajišťující všem členům posádky vysokou úroveň ochrany v případě jakéhokoli typu kolize jsou čelní, boční a hlavové airbagy, doplněné kolenním. Novinkou je středový airbag mezi sedadly a airbag umístěný v polstrování sedáku spolujezdce zabraňující jeho podklouznutí pod bezpečnostním pásem v případě čelní nehody.

LED odbočovací světla

LED odbočovací světla pomáhají v noci předcházet nehodám na křižovatkách. Při odbočování doleva nebo doprava osvětlí prostor před vozem a na odpovídající straně. Tím pomáhají včas rozpoznat chodce a cyklisty.

Natáčecí světlomety SRH

Lepší výhled do zatáček pro bezpečnější jízdu v noci. Tyto světlomety se natáčejí podle pohybu volantu a jejich světelný kužel míří přesně tam, kam automobil zatáčí.

Detekce vozů v mrtvém úhlu (SRVD)

Senzory v zadních rozích dokáží při změně jízdního pruhu identifikovat vozidla v mrtvých úhlech zpětných zrcátek a následně na ně upozornit řidiče. Tyto informace se využívají při změně jízdního pruhu a současně při vycouvávání z příčného parkovacího místa.

Systém monitorování řidiče

Speciální kamera a software monitorují únavu řidiče a současně i jeho pozornost při řízení. Systém dokáže rozpoznat až pět řidičů, pro každého z nich si pamatuje individuální nastavení různých funkcí, která automaticky použije při nastoupení. Tím dále zvyšuje komfort obsluhy.

<sg-lang1>Vynikající výhled z vozu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Vynikající výhled z vozu

<sg-lang1>Asistent dálkových světel (HBA)</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asistent dálkových světel (HBA)

<sg-lang1>Automatická brzda Auto Vehicle Hold</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatická brzda Auto Vehicle Hold

<sg-lang1>Stabilizační systém VDCS + Aktivní vektorové řízení dynamiky</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Stabilizační systém VDCS + Aktivní vektorové řízení dynamiky

<sg-lang1>Uložení motoru chránící kabinu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Uložení motoru chránící kabinu

<sg-lang1>Zesílená karoserie obepínající posádku</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Zesílená karoserie obepínající posádku

* Podívejte se na podmínky

* Nejúčinnější je ve spojení se zapnutými bezpečnostními pásy.

Za bezpečnost jízdy a dodržování dopravních předpisů je vždy odpovědný řidič. Z pohledu bezpečnosti se nespoléhejte pouze na tyto bezpečnostní prvky. Funkce tohoto systému mají svá omezení. Kompletní informace o fungování a omezeních těchto systémů naleznete v návodu k obsluze. Více podrobností vám také sdělí váš autorizovaný prodejce.

Pouze pro ilustrační účely. Rozměry neodpovídají skutečnosti.