OUTBACK

Technologie

Výzva je zážitkem.

Výzva je zážitkem.

Díky všestranným schopnostem Outbacku vás hned tak neco nezastaví. Pohon Symmetrical AWD je zárukou výtecného záberu ve snehu, dešti nebo na špatných cestách; díky funkci X-MODE s pomocníkem pro sjíždení svahu lépe zvládnete obtížnejší jízdní situace s maximální jistotou a klidem.

Motor SUBARU BOXER

Existuje jen velmi málo vozů nabízejících stejnou míru sebevědomí a jistoty jako Outback – asi vás proto nepřekvapí, jak jedinečná koncepce za těmito vlastnostmi stojí. Díky unikátní konstrukci motoru SUBARU BOXER jsou válce umístěny po obou stranách klikového hřídele v úhlu 180 stupňů proti sobě.
Profil je tak nižší a plošší než u motorů odlišné konstrukce. Motor (a tedy i celý vůz) má tak nižší těžiště, což přispívá k lepšímu pocitu rovnováhy. Protiběžný chod pístů kromě toho znamená, že pohybové síly přirozeným způsobem působí proti sobě, a tak se eliminuje převážná část vibrací.

Vyšší stabilita

Blok motoru má plošší profil a je zabudován co nejblíže k povrchu vozovky. Celý vůz je tak stabilnější, vyváženější a za jízdy lépe odolává bočním silám, než je tomu u pohonů s odlišnou konstrukcí.

Výkon pro běh na dlouhou trať

Motor ploché konstrukce je ze své podstaty tuhý a vyvážený, produkuje proto méně vibrací než je tomu u jednotek s vidlicovým uspořádáním válců nebo čtyřválcových řadových motorů stejné kategorie. Výsledkem je tak vyšší životnost a spolehlivost v dlouhodobém provozu.

Symetrický pohon všech kol - Symmetrical All-Wheel Drive

Kontrola znamená jistotu a stabilita přináší agilitu, která vás u nového Outbacku nadchne. Vozy Subaru jsou obdařeny inspirující jistotou za volantem, a to díky přirozeně stabilní konstrukci pohonu Symmetrical AWD, jejíž součástí je i skvěle vyvážený motor SUBARU BOXER. Soustava pohonu vždy přenáší výkon na všechna čtyři kola, a zajišťuje tak lepší kontrolu na všech vozovkách i za nepříznivých podmínek.
Hlavní komponenty jsou uspořádány podélně, což napomáhá k výtečnému stranovému vyvážení i vysoké přesnosti při ovládání vozidla. Nízké těžiště je zase zdrojem mimořádně zábavné jízdy se skvělou odezvou. Výsledkem jedinečných předností soustavy pohonu Symmetrical AWD je unikátní ovladatelnost a schopnost vyhnout se každému nebezpečí.

Lineartronic

Účinná převodovka Lineartonic s plynule měnitelným převodem je navržena tak, aby maximálně využila potenciálu vašeho motoru SUBARU BOXER a symetricky uspořádaného pohonu všech kol Symmetrical AWD. Zajišťuje ideální dodávku síly a současně Outbacku snižuje spotřebu paliva. Řídicí jednotka zajišťuje lehkost jízdy, plynulost projevu a rychlé reakce motoru 2.5i.
Převodovka má pro každou rychlost i otáčky motoru připravený optimální převod. Při intenzivní akceleraci převodovka pro sportovnější projev řadí po předem nastavených převodových poměrech a vytváří tak intenzivní spojení mezi řidičem a jeho vozem.

Režim X-MODE a Hill Descent Control

Celý potenciál Outbacku si vychutnáte i díky inovovanému systému X-MODE. Pokud jedete po kluzkém povrchu pokrytém sněhem, bahnem nebo štěrkem, zvolte režim [SNOW/DIRT], jestliže je silnice obzvlášť zrádná a vůz by mohl uvíznout, jako třeba v hlubokém sněhu, bahně nebo
písku, zapněte režim [D.SNOW/MUD]. Funkce řízeného sjíždění příkrých svahů Hill Descent Control navíc pomáhá udržet stálou rychlost při sjezdu z kopce, a to i na kluzkém povrchu. A to je další vlastnost, která řidiči dodá ještě více klidu.*
* Za bezpečnost a sledování jízdy je vždy zodpovědný řidič.
Efektivita funkce Hill Descent Control záleží na mnoha faktorech, od stavu vozidla přes počasí, použité pneumatiky až po jízdní podmínky.

SI-DRIVE

Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) vám umožní kdykoliv a za jakýchkoliv podmínek nastavit si vůz podle svých představ. Režim Intelligent je navržen pro vyváženou kombinaci plynulosti a hospodárnosti, nastavení Sport zajistí pro dynamický a sportovní projev okamžité reakce a lineární odezvu na sešlápnutí plynového pedálu.