Technologie

Subaru XV

Hlavní technologie Subaru

Hlavní technologie Subaru jsou rozpoznávacím znakem značky a přinášejí jedinečný zážitek z jízdy, který poznáte pouze za volantem vozu Subaru. Tyto základní technologie také umožňují autům Subaru dostát legendární pověsti o výkonu, komfortu, bezpečnosti a spolehlivosti a zároveň nabídnout bezstarostnou radost z jízdy všem cestujícím.

Symetrický pohon všech kol s-AWD

Systém symetrického pohonu všech kol Subaru Symmetrical AWD rozděluje hnací sílu na všechna kola a zajišťuje lepší trakci za mokra a na kluzkém povrchu. Systém je koncipován horizontálně a symetricky. Má velmi nízko položené těžiště a přispívá tak ke stabilnější a bezpečnější jízdě.

Lineartronic

Převodovka Lineartronic se vhodným převodem přizpůsobuje jakékoliv jízdní situaci. Převodový poměr mění zcela plynule a motor tak udržuje v nejefektivnějším pásmu otáček pro hospodárnou a plynulou akceleraci, jízdní výkony a nižší spotřebu paliva. Je nabízena ve spojení s aktivním systémem rozdělování točivého momentu AWD. Základní rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu je optimální a v reálném čase se přizpůsobuje trakčním podmínkám na silnici.

X-MODE

Režim X-MODE v akci

Užijte si veškerý jízdní potenciál “iksvéčka” s rozvinutějšími schopnostmi režimu X-MODE. Vybírejte režim [SNOW / DIRT] pro kluzké povrchy pokryté sněhem, prachem nebo štěrkem, nebo režim [D.SNOW / MUD] pro zvláště zrádné silnice, na kterých mohou kola i zapadnout, jako je hluboký sníh či bláto.*¹ X-MODE využívá vysoký točivý moment a rychlou odezvu celého pohonného mechanismu tak, aby maximalizoval schopnosti vozu dostat se ven, a vy se tak na vaše Subaru a jeho jízdní výkony můžete bezpečně spolehnout. A ještě větší klid a pohodu při vaší jízdě dodává i systém Hill Descent Control, který pomáhá udržovat regulovanou a konstantní rychlost při sjíždění svahů, včetně těch kluzkých.*²

* Podívejte se na podmínky

*¹ 2-módový X-MODE volitelně ve vyšších specifikacích
*² Za bezpečnost a sledování jízdy je vždy zodpovědný řidič. Efektivita funkce Hill Descent Control záleží na mnoha faktorech, od stavu vozidla přes počasí, použité pneumatiky až po jízdní podmínky.

Motor SUBARU BOXER

V motoru typu boxer, neboli plochém motoru, se písty pohybují proti sobě v horizontálním směru. Subaru je věrné motoru typu boxer už více než 50 let, především vzhledem k výhodám, které nabízí ve srovnání s ostatními typy motorů. Motor boxer je zárukou odolnosti a spolehlivého výkonu ve všech typech vozů.

Přirozená vyváženost

Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méně vibrací než ostatní typy motorů.

Lepší stabilita

Nízko položené těžiště plochého motoru nabízí v přímém srovnání s ostatními koncepcemi motorů mnohem lepší horizontální vyvážení.

SI-DRIVE

Systém Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) umožní pohodlně měnit jízdní režimy přepínačem přímo na volantu podle toho, jak, kde a v jakých podmínkách chcete jet a bláznit.

Režim Sport

Mód s rychlou, citlivou odezvou a okamžitým zrychlováním je vhodný pro všestranné podmínky. Na klikatých silnicích se pomocí e-Active Shift Control* budete prosmýkávat zatáčkami sportovněji, systém s automatickým řazením dolů podle potřeby bude za vás udržovat vyšší otáčky motoru, a tím i budete mít připravenou silnou akceleraci na výjezdu ze zatáčky, jakmile se silnice napřímí.

Režim Intelligent

Se šetrnějšími dodávkami výkonu je mód ideální pro plavný pohyb po městě a místních komunikacích, spořivější je i na dlouhých vzdálenostech, když hledáte vyšší efektivitu spalování. Poskytuje také flexibilní ovládání za deště nebo na zasněžených silnicích. A stále je to zábavná jízda!


* Podívejte se na podmínky

* Dostupné u modelů SUBARU e-BOXER.

Globální platforma Subaru

Globální platforma Subaru Global Platform - SGP je základem, na němž vyjede celá škála vozů Subaru další generace. Významně přispívá k vyšší úrovni bezpečnosti a lepším jízdním vlastnostem. Kromě toho nabízí také unikátní pocit z řízení, který lze zažít pouze ve vozech Subaru. Tato platforma je budoucností Subaru, nabízející ještě více bezstarostné zábavy jak pro řidiče, tak pro všechny ostatní cestující.

Více zábavy za volantem

Citlivější řízení řidiči umožňuje vozidlo lépe řídit a také zvyšuje schopnost vozu se vyhnout překážce v nebezpečné situaci. Výsledkem je automobil, který je bezpečnější a zábavnější, a to dokonce i na dlouhých cestách. Dokonce i s praktickou vyšší světlou výškou SUBARU XV zatáčí jako běžný osobní automobil.

Jízdní komfort

Vyšší tuhost karoserie, tužší tlumiče a stabilizátory efektivně absorbují rázy a zajišťují komfortní jízdu dokonce na nerovném povrchu. Při dlouhých cestách si tak užijete více komfortu a pocítíte méně únavy.

Komfortní interiér

Nepříjemné vibrace a hlučnost byly minimalizovány tak, aby si cestující maximálně užili jízdu. Pečlivě naladěný podvozek a tuhá karoserie nabízejí pohodlí pro všechny cestující.