SUBARU XV

Jděte za tím, co Vás baví.

Městský styl, venkovské schopnosti.

Aktivní bezpečnost

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Systém Subaru pro detekci vozidel vzadu (SRVD)<sup>*1*2</sup>

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Systém Subaru pro detekci vozidel vzadu (SRVD)*1*2

Senzory umístěné kolem automobilu upozorní na jiné vozy v mrtvých úhlech a zajistí tak bezpečnější ...

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Asistent dálkových světel (HBA)<sup>*1*2</sup>

Paket vyspělých bezpečnostních systémů: Asistent dálkových světel (HBA)*1*2

Asistent dálkových světel zlepšuje viditelnost a bezpečnost při jízdě v noci tím, že automaticky přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly v závislosti na jízdních podmínkách.

Výhled z vozu

Výhled z vozu

Konstrukční změny zlepšily pozorovací úhly řidiče, takže se zdokonalil výhled nejen vpřed, ale také dozadu.

Stabilizační systém & vektorové řízení dynamiky

Stabilizační systém & vektorové řízení dynamiky

Jakmile se vůz dostane na limit přilnavosti pneumatik, systém aktivního rozdělování točivého momentu, řídicí jednotka motoru a brzdová soustava provedou ...

* Podívejte se na podmínky

*1 Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, který je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. V zájmu bezpečnosti jízdy se nespoléhejte pouze na podporu paketu vyspělých bezpečnostních systémů. Možnosti rozpoznávání tohoto systému mohou být omezené. Veškeré podrobnosti o fungování systému a jeho omezeních naleznete v Uživatelské příručce vozidla.

*2 Na přání

Další informace vám poskytne prodejce.

Globální platforma SUBARU

Nově vyvinutá globální platforma Subaru (SGP) znamená významný posun v mnoha oblastech. Zejména se vyznačuje vyšší tuhostí karoserie, nižší hmotností, menšími sklony k naklánění v zatáčkách a přesnějším řízením.

Předcházení vzniku krizových situací

Předcházení vzniku krizových situací

Made possible by the SGP, the lower centre of gravity design, enhanced suspension system, and rigidity improvements provide a vehicle that responds immediately when evasive actions are taken...

Speciálně rozvržená kabina pro zvýšení ochrany

Speciálně rozvržená kabina pro zvýšení ochrany

V nové podpozkové platformě SGP s nízkým těžištěm jsou motor i převodovka zkonstruovány tak, aby v případě nárazu nepronikly do prostoru pro cestující.

Pasivní bezpečnost

Prstencové výztuže karoserie

Prstencové výztuže karoserie

Prstencové výztuhy karoserie z vysokopevnostní oceli byly přepracovány tak, aby pohltily větší množství energie při všech typech nárazů.

Airbagy zádržného systému<sup>*</sup>

Airbagy zádržného systému*

Přední* airbagy, boční* airbagy vpředu, hlavový* airbag a kolenní* airbag jsou součástí ...

Přední sedadla s ochranou proti zranění krční páteře

Přední sedadla s ochranou proti zranění krční páteře

Přední sedadla jsou konstruována s cílem zajistit velké pohodlí. Zároveň pomáhají řidiči s kontrolou nad vozidlem a současně snížují riziko zranění krční páteře při specifických typech nehod.

Bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu

Bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu

Bezpečnostní pásy na předních sedadlech jsou vybaveny předpínači a omezovači tahu. V případě nehody zajistí pevné uchycení pásu v pánevní oblasti a současně omezí tlak v horní části těla. Tím snižují riziko zranění.

* Podívejte se na podmínky

* Efektivní v kombinaci s bezpečnostními pásy

EyeSight

Špičková technologie SUBARU na podporu řízení.

V Subaru věříme ve všestrannou bezpečnost, jejíž důležitou součástí je prevence kolizí, která se snaží zabránit tomu, aby k nehodám vůbec docházelo. Proto jsme vytvořili EyeSight*1 , špičkový systém podpory řidiče od Subaru. Jako druhý pár očí, které sledují silnici před vámi, využívá EyeSight stereo kamery se schopnostmi podobnými lidským očím, které zachycují trojrozměrný barevný obraz situace před vozem.

Použití obrazu z obou kamer umožňuje precizně odhadnout tvar, rychlost a vzdálenost nejen automobilů, ale i motocyklů a chodců před vozidlem.*2 Když identifikují potenciální nebezpečí, systém varuje řidiče a v případě potřeby dokonce aktivuje brzdy, aby pomohl zabránit nehodě. Tímto příspěvkem k bezpečnosti provozu EyeSight snižuje zátěž řidiče a zvyšuje pocit bezpečí na palubě SUBARU XV.

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat

Technologie EyeSight*1 nekončí tím, že pouze udržuje přednastavenou rychlost jako tradiční tempomat. Když rozpozná vozidlo jedoucí vpředu, ...

Funkce upozorňování na kličkování v jízdním pruhu a funkce hlídání jízdních pruhů

Funkce upozorňování na kličkování v jízdním pruhu a funkce hlídání jízdních pruhů

Pokud vás zmůže únava a začnete nezvykle „šněrovat“ silnici nebo vyjíždět ze svého jízdního pruhu, funkce ...

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

Upozornění na rozjezd vozidla vpředu

Pokud právě stojíte a systém EyeSight rozpozná, že se kolona opět začala hýbat, funkce upozornění na rozjezd vozidla vpředu (LVSA - Lead Vehicle Start Alert) dá řidiči pomocí akustického signálu a blikající kontrolky vědět, že nastal čas reagovat.

Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu

Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu

Při jízdě na dálnici, rychlostních silnicích a podobných typech komunikací může systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu pomocí dvojice kamer sledovat značení jízdních pruhů a ...

Systé m přednárazového brzdění<sup>*2</sup>

Systé m přednárazového brzdění*2

Pokud systém přednárazového brzdění rozpozná hrozící střet vozidlem nebo jinou překážkou vpředu, dokáže na tuto skutečnost řidiče upozornit, a to akusticky i pomocí kontrolky na ...

Přednárazová regulace výkonu motoru

Přednárazová regulace výkonu motoru

Pokud systém EyeSight detekuje překážku před vozidlem a vy zařadíte k rozjezdu vozidla vpřed namísto vzad, přednárazová regulace výkonu motoru reaguje pomocí několika krátkých ...

* Podívejte se na podmínky

*1 EyeSight je systém na podporu řízení, jenž za některých jízdních podmínek nemusí fungovat optimálně. Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, jenž je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. Účinnost fungování systému závisí na celé řadě faktorů, mj. údržbě vozidla, klimatických podmínkách a stavu vozovky. Veškeré podrobnosti k fungování systému najdete v Uživatelské příručce, kde jsou též uvedena omezení systému EyeSight, včetně funkcí popisovaných v tomto prospektu.

*2 Systém přednárazového brzdění nemusí za všech situací fungovat. Za určitých situací nemusejí být splněny nezbytné podmínky k optimálnímu fungování systému EyeSight – závisí např. na rychlosti jízdy vůči překážce, výšce objektu a dalších podmínkách.

Rozsah zorného pole systému EyeSight (nezakládá se na skutečném měření)

Sledujte nás: