SUBARU BRZ

Bezpečnost

Vždy v kontaktu.

Vždy v kontaktu.

Vzrušení z mimořádného výkonu může někdy zastínit požadavky na bezpečnost, ale my jsme SUBARU BRZ vybavili rozsáhlým systémem zabezpečení, abychom ukázali, že vaše bezpečnost stojí vždy na prvním místě. Systém řízení stability vozu (VSC) vám svými schopnostmi pomáhá nikdy nesjet ze správné cesty. O všudypřítomnou bezpečnost vás samotných i spolucestujících se stará kolekce airbagů a konstrukce karoserie s prstencovými výztužemi. To vše pro maximální jistotu na každé cestě.

Aktivní bezpečnost

<sg-lang1>Pomocník pro rozjezd v kopci</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Pomocník pro rozjezd v kopci

Pro bezpečnější pohyb ve městě je zde systém pro snadné rozjíždění v kopci, který ve svahu přibrzďuje ještě dvě sekundy po uvolnění brzdového pedálu. Vůz tak necouvne zpět, abyste se mohli snáze rozjet do prudkého kopce, nebo naopak bezpečně vycouvat za situací, kdy parkujete směrem po svahu.
<sg-lang1>Systém řízení stability vozu VSC</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém řízení stability vozu VSC

Tento vyspělý elektronický systém sleduje hned celou řadu senzorů — mj. brzdění, řízení a stáčení — abyste neztratili kontrolu nad situací ani ve chvílích, kdy se SUBARU BRZ jedete na samotné hranici možností.
<sg-lang1>Režim TRACK</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Režim TRACK

V režimu TRACK má řidič k dispozici vyšší míru kontrolu díky čtyřem režimům od normální až po sportovní jízdu. Řidič má možnost vypnout systém řízení stability vozu (VSC), a tak si naplno vychutnat sportovní charakter svého SUBARU BRZ.
<sg-lang1>Skvělý výhled z vozu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Skvělý výhled z vozu

Vůz, který je radost řídit, by měl vzbuzovat jistotu. Díky promyšlenému designu interiéru máte výjimečný výhled ze všech úhlů – pro maximální přehled o vašem okolí.

Pasivní bezpečnost

<sg-lang1>Prstencové výztuže karoserie</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Prstencové výztuže karoserie

SUBARU BRZ poskytuje nejen příkladnou kontrolu, ale i vysokou míru ochrany. Rámová konstrukce zvyšuje pevnost celé kabiny od střechu přes dveře a sloupky až po podlahu. Díky této konstrukci, podpořené intenzivním využitím vysokopevnostní oceli, je nárazová energie v případě nehody odvedena mimo prostor pro cestující.
<sg-lang1>Lehká karoserie</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Lehká karoserie

Díky jednoduchému konstrukčnímu návrhu a využití vysokopevnostní oceli jsme dokázali snížit hmotnost a současně zvýšit tuhost i přesnost podvozku. Ke snížení hmotnosti vozidla přispěla i hliníková kapota motoru, díky níž se opět o něco snížilo těžiště.
<sg-lang1>Airbagy SRS*</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Airbagy SRS*

Vrozeným rysem SUBARU BRZ je maximální míra kontroly a skvělý výhled z vozu. K vaší jistotě za volantem však přispívá vědomí toho, že pokud by došlo na nejhorší, máte standardně v záloze čelní airbagy SRS*, stejně tak jako boční a hlavové airbagy SRS*, připravené ochránit vás před účinky nárazové energie. Standardní součástí bezpečnostní výbavy SUBARU BRZ je i kolenní airbag SRS*, který pomáhá lépe chránit dolní část končetin řidiče.

* Podívejte se na podmínky

* SRS: zkr. Supplemental Restraint System (dodatečný/přídavný zádržný systém). Efektivní fungování je podmíněno používáním bezpečnostních pásů.