Aktuálně Subaru ČR

SUBARU ČR - aktuální zprávy 2021/2020

Hezké vánoce a šťastný nový rok!

23.12.2021
Vážení a milí přátelé,
rádi bychom Vám poděkovali za důvěru v uplynulém roce a přejeme hezké prožití vánočních svátků v klidu, spokojenosti a rodinné pohodě. A do nového roku 2022 pevné zdraví, mnoho štěstí, úspěchů i radosti a bezpečných dobrodružství!
Vaše Subaru ČR

Nastavení fungování provozoven a servisu – aktualizace k 10.5.2021

10.5. 2021
Vážení zákazníci,
dovolujeme si vás informovat o změnách ve fungování našich autorizovaných partnerů vzhledem k mimořádným vládním opatřením účinných od 10. 5. 2021.

Od pondělí 10.5.2021 vláda uvolnila omezení v dalších oborech v podnikání, mezi které patří i maloobchod s automobily. Velmi rádi se s vámi tedy již setkáme na prodejnách našich autorizovaných partnerů, samozřejmě i nadále za dodržování platných hygienických opatření – roušky, rozestupy, rozum, 15m2 na 1 osobu na prostoru prodejny.

Plně fungují i ostatní servisní služby, opravy a prodej náhradních dílů, takže pokud byste se rádi zastavili konečně i osobně, a ne jen na dálku či po internetu, jste srdečně zváni!

Naši kolegové jsou informováni a připraveni vám být nápomocni s maximální snahou zajistit vše pro Vaši bezpečnost a spokojenost.

Přijďte vyzkoušet nový model Subaru Outback! Kontakty našich partnerů, těšících se na vaši návštěvu, naleznete zde.

Vaše Subaru ČR

Subaru OUTBACK 6. generace v prodeji na českém trhu

7.5. 2021
PRVOTŘÍDNÍ. DOSLOVA.
Přijíždí zcela nová, šestá generace Subaru Outback, průkopník svého segmentu! Zbrusu nový Outback vnese do vašeho života to nejlepší v dosud nevídané intenzitě.Je nejbezpečnějším a technicky nejvyspělejším Outbackem, jaký kdy vznikl.

Už od roku 1995 jsme průkopníkem v segmentu SUV crossoverů. Naše vozy v sobě spojují pohodlí a ovladatelnost klasických kombi s terénními schopnostmi offroadů. Všestranné SUV a kombi zároveň překvapuje největším vnitřním prostorem ve své třídě, a vybavením, s nímž si užijete pohodovou prvotřídní jízdu jako v limuzíně. Osvědčené spojení spolehlivého benzínového motoru BOXER 2,5 L a ikonického stálého pohonu všech kol Symmetrical All-Wheel Drive doplňuje impozantní světlá výška 213 mm a systém X-mode, který se postará o poskytuje ještě lepší trakci a ovladatelnost. Vydejte se sebevědomě na cesty, terén ani řidičské zkušenosti nehrají roli a Outback se o vás postará. Standardní výbava totiž zahrnuje novou generaci technologie EyeSight Driver Assist, která ještě účinněji detekuje rizika, předchází nehodám a stará se o klidnou jízdu klid a komfort. Nový Outback se stane vaším věrným přítelem a společníkem celé rodiny na silnici i mimo ni. – to jsou prvotřídní jízdní vlastnosti a maximální bezpečnost. Prvotřídní. Doslova.

Navštivte naše autorizované partnery, domluvte si předváděcí jízdu a zažijte Subaru na vlastní kůži!

Aktuální nastavení fungování provozoven servisu

28.2. 2021
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás informovat, že vzhledem ke změně vládních opatření účinných od 1. 3. 2021 jsme povinni změnit chod našich servisů a prodeje náhradních dílů. V servisech se poskytují servisní služby a opravy, vše v souladu s vyhlášeními vlády ČR. Ochrana zdraví všech je prioritou.

Nadále se všichni naši kolegové snaží zajistit vše pro Vaši maximální bezpečnost ať už při řešení komunikace, nákupu náhradních dílů, servisu nebo urgentní opravy. Auta budou přebírána a opět odevzdávána v hygienickém režimu ve venkovních prostorách, mimo budovy na čerstvém vzduchu.

Autorizované servisy ve všech svých prostorách dodržují hygienické zásady a bezpečnostně zdravotní pokyny jako např. provedení dezinfekce interiéru, všichni nosíme roušky či respirátory, kolegové jsou informováni a připraveni.

Pokud potřebujete servis vašeho Subaru, doporučujeme kontaktovat vašeho partnera Subaru nejdříve telefonicky nebo e-mailem před návštěvou a vyptat se na aktuální možnosti a stav. Pomůžete tak také optimalizovat časové možnosti. Kontakty našich partnerů naleznete zde.

S díky za pochopení a zůstáváme s přáním pevného zdraví,
Vaše Subaru ČR

Hezké vánoce a šťastný nový rok!

23.12. 2020
Vážení a milí přátelé,
rádi bychom Vám poděkovali za důvěru v uplynulém roce, který byl v mnoha ohledech velkou zkouškou. Pevně věříme, že nás čekají lepší zítřky a těšíme se, že se z nich budeme radovat spolu s Vámi. Vám i Vašim blízkým přejeme hezké prožití vánočních svátků v klidu a spokojenosti a šťastný nový rok 2021, plný skvělých dobrodružství a úspěchů!
Vaše Subaru ČR

Informace o způsobu práce během podzimního období pandemie

22.10. 2020
#jsmesvami
Podzimní aktuální okolnosti opět mají dopad na naše činnosti, ale Subaru je zde pro vás a servisy hlásí otevřeno


Všechny naše partnerské servisy jsou k Vaší dispozici. Dovolujeme si vás informovat, že v servisech se nadále poskytují veškeré servisní služby pro veřejnost v souladu s vyhlášeními vlády ČR. Zajišťujeme vše pro Vaši maximální bezpečnost ať už při řešení komunikace, nákupu náhradních dílů, servisu nebo urgentní opravy. Auta budou přebírána a opět odevzdávána v hygienickém režimu. Autorizované servisy ve všech svých prostorách dodržují hygienické zásady a bezpečnostně zdravotní pokyny jako např. provedení dezinfekce interiéru, bezpečnost a ochrana zdraví všech je prioritou.

Pokud potřebujete servis vašeho Subaru, doporučujeme kontaktovat vašeho partnera Subaru telefonicky nebo e-mailem před návštěvou, optimalizujete tak časové možnosti rozvržení zákazníků na jednom místě.

Kontakty našich partnerů naleznete zde.

S díky za pochopení a zůstáváme s přáním pevného zdraví,
Vaše Subaru ČR

Subaru Impreza e-BOXER

20.7. 2020
· V pořadí třetí hybridní model pro evropský trh, poháněný speciálně navrženým motorem BOXER s protiběžnými písty, elektromotorem a symetricky uspořádaným pohonem všech kol AWD
· K dispozici má možnost volby jízdních režimů Subaru Intelligent (SI)
· Nová výbava: funkce automatického brzdění při couvání a přední kamera
· Standardní výbavou je asistenční systém EyeSight
· Postavený na globální platformě Subaru (SGP)
· Přepracovaný přední nárazník a světlomety zdůrazňují motto „pokrokové sportovnosti“


První generace Subaru Impreza byla uvedena na trh v roce 1992 s cílem poskytnout všem cestujícím bezpečný, zábavný a b>dynamický zážitek z jízdy. V průběhu let se věhlas modelu rozšířil po celém světě a Impreza se stala ikonickým modelem značky Subaru. Díky tomu se toto jméno stalo nejoblíbenějším označením v celém výrobním programu Subaru.

Od té doby bylo na celém světě prodáno přibližně 2,9 milionu kusů, z toho 260 tisíc kusů v Evropě (včetně série WRX do r. 2014). Impreza zůstává skutečným světovým průkopníkem v poskytování osobitého pocitu bezpečnosti, zábavy a robustnosti.

Model páté generace zcela novým způsobem oslavuje legendární dědictví Subaru Impreza. Nové provedení v podobě prvního provedení Impreza e-BOXER si klade za cíl nabídnout prvotřídní bezpečnost v případě nehody, která dodá posádce klid mysli, a současně také sportovní ovladatelnost a potěšení v duchu nejlepších tradic modelu Impreza.


HLAVNÍ VLASTNOSTI SUBARU IMPREZA e-BOXER (EVROPSKÁ VERZE)

Vylepšená jízdní výkonnost a hospodárnost zásluhou pohonu e-BOXER
Lineární a pružné zrychlení
Zvýšený výkon a mimořádná pružnost
Plynulá jízda a přirozená citlivost brzd
Hospodárnost

Automobil je vybaven novou generací poháněcí soustavy, kombinující elektromotor se dvěma hlavními technologiemi Subaru: motorem BOXER a symetrickým pohonem všech kol AWD.

· Nový model si zachovává typickou kombinaci pohonu všech kol S-AWD s nově vyvinutou pohonnou jednotkou e-BOXER. Tu tvoří 2litrový plochý čtyřválec s protiběžnými písty a přímým vstřikováním paliva, jehož komponenty jsou z 80 % nové a který je spojen s elektromotorem a upravenou převodovkou Lineartronic. Výsledkem je plynulejší, o 30 % lineárnější a pružnější akcelerace a rychlý nástup točivého momentu.

· Systém Subaru e-BOXER v závislosti na jízdních podmínkách upravuje rozdělení hnací síly mezi 2litrovým motorem s přímým vstřikováním (DI) a elektromotorem. V zásadě volí mezi třemi jízdními režimy: pohonem pouze na spalovací motor, pohonem pouze na elektromotor a vzájemnou spoluprací obou pohonných jednotek.

· Při rozjezdu z nulové rychlosti nebo v nízkých rychlostech pohání vozidlo pouze elektromotor, a to s minimální hlučností a s nulovými emisemi. V závislosti na podmínkách a stavu nabití baterie umí jet čistě na elektřinu až na vzdálenost 1,6 kilometru a dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Při jízdě středně vysokými rychlostmi se o pružnou, lineární a hospodárnou akceleraci stará kombinace spalovacího motoru a elektromotoru, zatímco ve vysokých rychlostech vůz samostatně pohání zážehový 2litrový motor BOXER, který současně dobíjí baterii.

· Pohon e-BOXER přináší nižší spotřebu paliva především ve městě a v pomalu jedoucích kolonách, kde umí podle jízdního stylu řidiče snížit spotřebu ve srovnání s předchozím 2litrovým motorem až o 10 %.

· Pohon e-BOXER eliminuje nepřirozený pocit z brzdění, který je typický pro hybridní vozidla a elektromobily, a poskytuje vysoce citlivý a přirozený pocit při stisku brzdového pedálu. Brzdy se snadno ovládají a rychle a lineárně reagují na sešlápnutí pedálu, což řidiči dodává pocit jistoty. Tato schopnost je obzvláště užitečná v pomalu se pohybujícím provozu a umožňuje příjemný, stresu prostý zážitek z ízdy.

· Elektromotor a baterie jsou uspořádány symetricky v podélné ose vozidla. Elektromotor je umístěn v blízkosti těžiště vozidla, zatímco baterie a další komponenty jsou situovány nad zadní nápravou. Tím se dosahuje ještě nižšího těžiště a lepšího rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravou.

· Standardně dodávaný, řidičem volený systém jízdních režimů SI-DRIVE upravuje harakteristiku motoru a řidiči umožňuje konfigurovat reakce plynového pedálu volbou mezi režimy „Intelligent“ a „Sport“. Tím se pohon dokáže lépe přizpůsobit nárokům řidiče a zajistit pohodlnější a příjemnější jízdu. Výkon elektromotoru první Imprezy e-BOXER v režimu „S“ dále zlepšuje reakce pohonu. Kombinace systému jízdních režimů SI-DRIVE a hybridního pohonu dosahuje zcela nové úrovně jízdní dynamicky. Jízdní režim „S“ tohoto hybridního modelu nabízí ještě lepší akceleraci, než bývá zvykem u zážehových motorů. Řidič může zvolit také jízdní režim „I“ (Intelligent) pro plynulý jízdní projev, a tím dosáhnout snížení spotřeby paliva. Režim „S“ (Sport) je navržen pro větší zábavu a potěšení z jízdy.

Nejlepší komplexní bezpečnost ve své třídě
Komplexní bezpečnost Subaru
Vylepšená ochrana v případě nárazu
Pokrokové bezpečnostní technologie

Impreza e-BOXER disponuje novými pokročilými bezpečnostními technologiemi, a je tak bezpečnější než kdy dříve. Standardně je vybavena asistenčním systémem EyeSight. Do paketu bezpečnostních opatření nově přidává také funkci Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD), automatické brzdění při couvání RAB a čelní kameru.

· Subaru Impreza e-BOXER bylo navržené tak, aby nabídlo nerušený výhled do všech směrů. Slepé úhly minimalizují tvary sloupků karoserie a jejich optimalizované uspořádání, stejně jako použití trojúhelníkových okének v předních dveřích. Tím je při ideální pozici za volantem připraven vždy dokonalý výhled z vozu.

· Vynikající výhled z vozu podporují také tenké sloupky karoserie, velká okna a optimální umístění bočních zpětných zrcátek.

· Impreza e-Boxer nabízí vynikající ochranu před srážkou, účinnost pohlcování energie nárazu a jejího přenosu karoserií se zvýšila o 40 %. Vysokonapěťové elektrické komponenty, jako baterie, převodník stejnosměrného proudu DC-DC a měnič proudu, jsou chráněny karoserií globální platformy Subaru (SGP) vyrobené z vysokopevnostní oceli a vybavené zesíleným ochranným rámem baterie.

· Standardně dodávaný systém EyeSight je inovativní a vysoce uznávaný asistenční systém značky Subaru, nabízející mimořádně spolehlivou prevenci v oblasti bezpečnosti prostřednictvím funkce přednárazového brzdění, adaptivního tempomatu, funkce udržování v jízdním pruhu a dalších. Těmito systémy snižuje zátěž kladenou na řidiče.

· Nová Impreza je vybavena systémem Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD), který detekuje vozidla přibližující se zezadu. SRVD nabízí tři hlavní funkce, které zlepšují výhled z vozu a pomáhají minimalizovat běžné příčiny nehod: detekci slepých úhlů, asistenci při změně jízdního pruhu a upozorňuje při couvání do silnice na příčně přijíždějící vozidla.

· Novinkou pro Imprezu e-BOXER je také výstražný tón zadních sedadel, který je určen k tomu, aby řidiče před opuštěním vozu upozornil na to, že se na zadních sedadlech nachází dítě a/nebo zvíře.

· Impreza e-BOXER je vybavena funkcí automatického brzdění při couvání, která pomáhá předcházet nárazům při couvání nebo snižuje škody vzniklé v případě nárazu. Překážky při couvání detekují ultrazvukové senzory umístěné v zadním nárazníku. Řidiče na všechny detekované překážky upozorňují zvuková výstražná znamení a na displeji zobrazované informace, díky nimž může lépe sledovat prostor za vozem. Pokud se vyskytne vysoká pravděpodobnost nárazu, systém automaticky aplikuje brzdnou sílu s cílem předejít srážce nebo snížit její následky.

· Impreza e-BOXER je nově vybavena přední kamerou instalovanou ve spodní části masky chladiče, která na křižovatkách se špatnou viditelností řidiči umožňuje detekovat přibližující se vozidla nebo chodce, a tím předcházet čelním srážkám a dalším nehodám.

· Impreza e-BOXER je standardně vybavena sedmi airbagy včetně čelního airbagu řidiče a spolujezdce, okenních airbagů, bočních airbagů a kolenního airbagu řidiče.

Intenzivnější potěšení z dynamické jízdy
Jízdní stabilita v přímém směru a ovladatelnost
Potlačení hluku a vibrací
Jízdní komfort

Kompaktní hatchback s pohonem všech kol, který byl navržen tak, aby zvládl i nejnáročnější počasí a podmínky na silnici, nabízí typickou zábavu za volantem značky Subaru, komplexní bezpečnost a nadprůměrnou dynamiku.

Systém pohonu všech kol AWD snižuje těžiště vozu o 1 mm níže a nabízí novou úroveň dynamiky, která vede k vynikající ovladatelnosti a stabilitě, lepší schopnosti vyhnout se překážce, optimálnějšímu naladění podvozku, hbitějším reakcím na řidičovy pokyny volantem, mimořádně nízkým vibracím a výjimečnému jízdnímu komfortu.


· Trvalý pohon všech kol je standardem. Je také typickým technickým prvkem automobilů Subaru, který v řidičích vzbuzuje důvěru a jistotu za každého počasí. Standardní výbavou je rovněž systém vektorového řízení dynamiky, přinášející lepší ovladatelnost, a to zejména při průjezdu zatáčkami.

· Platforma SGP umožnila výrazné zvýšení tuhosti karoserie a podvozku (podélná tuhost v ohybu vpředu +90 %, torzí tuhost +70 %, tuhost podvozku v přední části +70 %, tuhost zadní nápravnice +100 %)

· Významná vylepšení podvozku a dalších souvisejících systémů eliminují vibrace přenášené do řízení, podlahy a sedadel.

· Podvozek poskytuje výjimečně citlivou ovladatelnost a stabilitu, díky nimž vůz jede přesně tak, jak řidič zamýšlí, a vyžaduje méně pohybů volantem. To snižuje únavu řidiče na dlouhých cestách.

· Nový model zaujme sportovnějším designem založeným na konceptu „pokrokové sportovnosti“, ale současně si výrazným způsobem zachovává vzhled rodinného vozu jako zbytek modelového portfolia Subaru. Exteriér vozu dostal přepracovaný přední nárazník a pozměněnou masku chladiče, což mu propůjčuje elegantnější, a přitom sportovně dravější vzhled. Design přední části se vyznačuje technicky vyspělejším výrazem s ostrou a aerodynamicky propracovanou linkou vedoucí od masky chladiče k předním světlometům a velkému, jednoduše tvarovanému nárazníku, který byl navržen tak, aby zdůrazňoval široký a nízký postoj vozu.

· LED přední světlomety jsou doplněny LED obrysovými/denními světly, které zdůrazňují typický designový prvek Subaru ve tvaru písmene C a umocňují široký a nízký postoj vozu. Automobil díky tomu vypadá technicky vyspěleji a dravěji.

· Design zadních světel byl zdokonalen a nově se vyznačuje ztmavenou povrchovou úpravu, která zdůrazňuje jejich světelný design ve tvaru písmene C. Stejně jako v přední části vozu, také u zadních partií je zdůrazněn široký a nízký postoj vozu.

· Nově navržená 17/18palcová kola z hliníkové slitiny umocňují charakter modelu a dodávají mu propracovanější sportovní vzhled.

Pro Více informací a nabídku nové Subaru Imprezy e-BOXER kontaktujte prosím autorizovaného dealera Subaru.

Subaru ČR