Archiv aktualit Subaru ČR

SUBARU ČR v době COVID-19

Informace o způsobu práce během období pandemie

20.5. 2020
Okolnosti pandemie mají dopad do většiny oblastí i zvyklostí pracovního i osobním života, a spoustu z těchto zvyků je potřeba upravit.

Jsme rádi, že všichni naši partneři jsou aktivní a k Vaší dispozici. Samozřejmostí je také zajištění všeho potřebného pro Vaši maximální bezpečnost ať už při řešení komunikace, nákupu vozu či náhradních dílů, případně servisu nebo urgentní opravy. Dealeři si přichystali nové způsoby komunikace, nabízejí novinky jako servisní služby spojené s dezinfekcí atp., někteří si pro vás přichystali i speciální nabídky na skladové vozy, které je už začaly tížit.

Autorizované prodejny a servisy dodržují všechny hygienické zásady a bezpečnostně zdravotní pokyny jako bezkontaktní převzetí/předání vozidla, nebo provedení dezinfekce interiéru, která se provádí i po každé předváděcí jízdě. Bezpečnost a ochrana zdraví všech je prioritou.

Subaru ČR

Je znovu otevřeno a těšíme se na vás!

20.4. 2020
Od dnešního dne vláda umožnila opětovné otevření prodejen s automobily a bazary. Všichni naši autorizovaní partneři se těší na vaši návštěvu a setkání. Rádi bychom vás ujistili, že dělají vše, co je v jejich silách, abyste se na provozovnách cítili bezpečně a komfortně, stejně jako za volanty našich skvělých vozů. Pro Subaru je bezpečnost nejvyšší prioritou.

Řada záležitostí při otevření provozoven bude stále podléhat mimořádnému režimu, týmy pracovníků se budou střídat, držet zvýšená hygienická pravidla atd. Do standardního režimu se všichni budeme dostávat postupně. Již nyní bychom Vás ale rádi požádali a apelovali na dodržování pravidel a doporučení, které vláda a ministerstva k mimořádnému režimu vydávají. Ztotožňujeme se s nimi a pomáháme je zabezpečovat na všech místech, jde přece o ochranu zdraví nás všech ze Subaru rodiny, vás i zaměstnanců našich partnerů.

Prosíme:
- Před návštěvou prodeje či servisu se ubezpečte o možnostech telefonicky či e-mailem a domluvte schůzku.
- Snažte se o dochvilnost, i tak se předchází se akumulaci více kontaktů na jednom místě.
- Při návštěvě používejte ochranné pomůcky na horní cesty dýchací i ruce (např. rouška, respirátor, rukavice).
- Při návštěvě dbejte zvýšených hygienických opatření, omývejte si častěji ruce a používejte na ně připravenou desinfekci.
- Prosíme, nenavštěvujte autosalon či servis, pokud se necítíte v pořádku a zdrávi.
- Při vyřizování administrativy a další komunikace dodržujte odstup od personálu i dalších případných klientů min. 2 m.
- Nezdržujte se v prostorách autosalonu či servisu déle, než je nezbytně nutné. Dlouhému osobnímu kontaktu je nutno předcházet.
- Při placení upřednostňujte bezkontaktní formy plateb (např. pomocí platební karty či platby na fakturu).

I u našeho výrobce v Japonsku došlo vlivem okolností kolem pandemie k omezení ve výrobě, to ale neznamená, že by nebylo z čeho vybírat! Na stránce subaru.cz/vozy-prodej/ je k okamžité dispozici na 160 vozů Subaru, ze kterých můžete z pohodlí domova objednat ten pravý pro vás, stačí jen vyplnit kontaktní formulář či přímo zavolat prodejce a vše se rozjede on-line i nadále.

O pochopení a trpělivost poprosíme v případě zadávání vozu do obnovené výroby.

Pokud potřebujete servis vašeho Subaru, doporučujeme kontaktovat vašeho partnera Subaru telefonicky nebo e-mailem před návštěvou, optimalizujete tak časové možnosti rozvržení zákazníků na jednom místě.

Kontakty našich partnerů naleznete zde.

S díky za pochopení a zůstáváme s přáním pevného zdraví,
Subaru ČR

Příprava na opětovné zpřístupnění prodejních a servisních provozoven

16.4. 2020
I v obtížných obdobích, jako jsou tyto, chceme zůstat spolehlivým partnerem na vaší straně. Můžete si být jisti, že stejně jako naši partneři v Subaru uděláme vše pro to, abychom vám poskytli komplexní podporu a připravili vše potřebné na opětovné otevření dealerství, které vláda umožnila od pondělí 20.4.2020.

Ubezpečujeme vás, že všichni naši autorizovaní partneři zajistili a nadále zajišťují všechna požadovaná opatření pro prevenci šíření viru. Prostory prodejen nových vozidel nepatří k lokalitám s vysokou koncentrací zákazníků, běžný provoz představuje kontakt max. 2-3 osob. Obecná pravidla omezení pohybu osob s tímto nejsou v rozporu, není se třeba obávat. Prostory prodejen i dílen jsou větrány, dezinfikovány, dbá se na dodržování rozestupů, nošení roušek, jsou připravené rukavice i dezinfekce k vaší potřebě, používají se ochranné pomůcky i např. ozónové čištění interiéru vozu, neváhejte se na tuto možnost na servise informovat.

Než se v pondělí 20.4. autosalony otevřou veřejnosti, naši partneři Subaru Vám rádi poradí s novými a ojetými vozy telefonicky nebo e-mailem. Pokud potřebujete servis vašeho Subaru, doporučujeme také kontaktovat vašeho partnera Subaru telefonicky nebo e-mailem před návštěvou – jejich kontakty naleznete zde.

Přejeme vám a vašim rodinám sílu a především zdraví v této náročné době.

Tým Subaru ČR

Děkujeme, že pomáháte pomáhat! Sbírka na podporu dobrovolníků pokračuje

10.4. 2020
UPDATE: Pokračujeme dál! Díky vaší neskutečné podpoře se povedlo splnit cíl sbírky během několika dnů. To nejhorší z pohledu šíření koronaviru nás ale stále čeká a každá koruna na podporu dobrovolníků v nadcházejících dnech a týdnech je vítaná. Děkujeme, že pomáháte pomáhat!.

Protože víme, že Subaristé jsou soudržná komunita a umí pomáhat na silnicích i mimo ně, založili jsme a dále iniciovali koncem března sbírku na práci dobrovolníků, kteří bez nároku na odměnu v těchto dnech pomáhají s donáškou nákupů, léků a dalších důležitých věcí seniorům nebo matkám samoživitelkám v izolaci. Díky brzké odezvě se podařilo splnit cíl sbírky do týdne, ale pokračujme dále prosím! I sdílení a šíření informace pomáhá!

Sbírka je na zajištění nejnutnějších služeb pro ohrožené skupiny lidí, především seniory. Vybrané prostředky půjdou na nákup ochranných pomůcek pro dobrovolníky i jejich klienty (roušky, gely, rukavice atd.), na pohonné hmoty a další nezbytné náklady (např. povinné pojištění dobrovolníků).

Další informace můžete nalézt na stránkách zazijsubaru.cz, či rovnou na sbírku klikněte zde.

Tým Subaru ČR

Učíme se to zvládat: Společně se připravujeme na zajištění mobility do období přezouvání

8.4. 2020
Omezení provozů u našich partnerů Subaru trvá, činí se ale všechna opatření, aby se vše dobře zvládalo a vaše mobilita nebyla omezena.

Všichni partneři Subaru podnikají zvýšená opatření pro čištění a hygienu, aby pomohli podpořit bezpečnost svých zaměstnanců i zákazníků. Rouška je podmínkou, dezinfekce a rukavice jsou také k dispozici.
I ve zvláštních režimech se naše servisy snaží pracovat s maximálním úsilím, aby vaši mobilitu co nejméně omezili. Naši partneři zabezpečují střídání pracovníků, snaží se tak o efektivní vytížení pracovních sil a plánovacích kalendářů. Chceme Vás ujistit, že s nasazením připravují všechny své síly i do aktuálně přicházející sezóny výměny pneumatik a chtějí vám s těmito starostmi pomoci, obzvláště těm, kteří pracují s nemocí Covid v první linii.

Servisní pracovníci Vám pomohou s výběrem a odbornou montáží správných pneumatik, zimní gumy spolehlivě uskladní a ty ojeté ekologicky zlikvidují.

Jako další opatření nyní servisy nabízejí ozónové čištění interiéru vozu, neváhejte se na tuto možnost informovat. Mnoho servisů poskytuje i další alternativní způsoby servisu vozidel - včetně vyzvednutí a vrácení či rozšířené flotily servisních vozů.

Navštivte webové stránky svého partnera Subaru a podívejte se na dostupné možnosti. Prosím neváhejte zavolat do svého servisu napřímo a domluvit se již nyní – jejich kontakty naleznete i zde.

Tým Subaru ČR

Prodloužení omezení: Subaru partneři dále pracují na zajištění vašich potřeb i spokojenosti

31.3. 2020
Na základě nového rozhodnutí vlády ČR ze dne 30.3.2020 se prodlužuje omezení provozů i u našich partnerů Subaru.
Dovolte vás informovat, že všichni partneři Subaru přijali a stále přijímají či pracují na různých vylepšení opatření, které slouží pro vaši bezpečnost, stejně jako bezpečnost jejich/našich zaměstnanců.

Prodej nových vozidel přímo na prodejních showroomech je přerušen. Bezkontaktně se můžete spojit pouze po telefonech nebo mailech.

Servisy a servisní služby zůstávají ve zvláštním režimu, při zachování veškerých základních zásad i nových nařízení a omezení týkající se hygieny či omezeními pro pohyb personálu i klientů.

Všichni jsme připraveni za dodržování bezpečnostních zásad být vám i za těchto okolností dobrým partnerem při zajištění vašich (auto)mobilních potřeb.

Pro detailní informace prosím neváhejte zavolat svého partnera Subaru napřímo – jejich kontakty naleznete i zde.

Děkujeme vám za pochopení a podporu!

Tým Subaru ČR

Pomáháme pomáhat: Sbírka na podporu dobrovolníků

26.3. 2020
Subaru se věnuje organizacím, které pomáhají sousedům, nemocným, potřebným či členům různých komunit v nouzi. Tentokrát se zaměřilo na práci dobrovolníků, kteří bez nároku na odměnu pomáhají s donáškou nákupů, léků a dalších důležitých věcí seniorům nebo matkám samoživitelkám v izolaci.

Autosalony Subaru v České republice jsou uzavřené a nečekají nás lehké časy, přesto jsou však kolem nás lidé, kterým se vede ještě hůře. A subaristé jsou zvyklí táhnout za jeden provaz a pomáhat druhým – na silnicích i mimo ně.

S aktuální výzvou přicházíme v případě sbírky na zajištění nejnutnějších služeb pro ohrožené skupiny lidí, především seniory. Vybrané prostředky půjdou na nákup ochranných pomůcek pro dobrovolníky i jejich klienty (roušky, gely, rukavice atd.), na pohonné hmoty a další nezbytné náklady (např. povinné pojištění dobrovolníků).

Další informace můžete nalézt na stránkách zazijsubaru.cz, či rovnou na sbírku klikněte zde

Tým Subaru ČR

Servisy dál fungují

23.3. 2020
Prodejní showroomy našich autorizovaných partnerů po celé ČR zůstávají zavřené, avšak jejich servisní dílny a služby jsou Vám nadále k dispozici.
Chápeme, že současná situace může mít vliv na vaši ochotu navštívit místní dealerství a chtěli bychom vás ujistit, že úzce spolupracujeme s celou partnerskou sítí, abychom zajistili minimalizaci zdravotních rizik při opravě vašeho vozidla.

Čistota a hygiena našich showroomů a servisních dílen zůstává naší prioritou. Doporučujeme všem partnerům implementovat další postupy v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví. Patří mezi ně zvýšení frekvence mytí rukou mezi zaměstnanci, nošení roušek, další čištění předváděcích showroomů a mechanických dílen a zajištění toho, aby všichni zaměstnanci byli poučeni. Pokud je vaše auto v servisu, budeme v našich přípravách věnovat zvláštní péči, než se vám vrátí.
Doporučujeme také předem zavolat po telefonu či jinak komunikovat se svým dealerem Subaru o možnostech dalších servisních služeb pro vás.

V této době bezprecedentní nejistoty jsme nadále odhodláni provozovat naše podnikání a uspokojovat vaše potřeby jako obvykle - při zachování zdraví a bezpečnosti v popředí všeho, co děláme.

Děkujeme vám za trvalou podporu.

Tým Subaru ČR