BEZPEČNOST
 • AIRBAGY SRS*2

  Subaru WRX STI disponuje předními airbagy SRS*2, předními bočními i hlavovými airbagy SRS*2 a dále kolenním airbagem SRS*2, jenž pomáhá chránit dolní část končetin řidiče.

 • PRSTENCOVÉ VÝZTUŽE KAROSERIE

  Subaru WRX STI je vybaveno předními airbagy SRS*1, předními bočními i hlavovými airbagy SRS*1 a kolenním airbagem, jenž pomáhá chránit dolní část končetin řidiče.

 • PŘEDNÍ SEDADLA SNIŽUJÍCÍ RIZIKO PORANĚNÍ KRČNÍ PÁTEŘE PŘI NÁRAZU DO VOZIDLA ZEZADU

  WRX STI je vybaveno předními sedadly speciální konstrukce, která snižuje riziko poranění krční páteře. Dále jsou zde opěrky hlavy pohlcující nárazovou energii, napomáhající chránit přední cestující před poraněním krku při nárazu do vozidla zezadu.

 • SPECIÁLNĚ ROZVRŽENÁ KABINA PRO ZVÝŠENÍ OCHRANY

  Pokud jde o otázky bezpečnosti, všechny vozy Subaru překonávají běžně používané postupy. Motor SUBARU BOXER s převodovkou využívá speciální konstrukci zabraňující jeho proniknutí do prostoru kabiny WRX STI s ohledem na lepší ochranu všech cestujících.

 • PAKET VYSPĚLÝCH BEZPEČNOSTNÍCH SYSTÉMŮ: SYSTÉM SUBARU PRO DETEKCI VOZIDEL VZADU (SRVD)*3

  Systém SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) prostřednictvím senzorů kolem vozidla upozorňuje na jiné automobily nacházející se ve slepých úhlech výhledu vzadu, čímž přispívá k bezpečnějšímu přejíždění z pruhu do pruhu. Dokáže vás také upozornit na nebezpečí kolize při couvání do ulice, kde mohou právě projíždět jiné automobily.

 • PAKET VYSPĚLÝCH BEZPEČNOSTNÍCH SYSTÉMŮ: ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL (HBA)*3

  Pro ještě vyšší bezpečnost a optimální výhled ve WRX STI slouží asistent dálkových světel (HBA). Asistent dálkových světel automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly podle aktuálních jízdních podmínek, jako je rychlost jízdy nebo výskyt vozidel jedoucích v protisměru, čímž zlepšuje parametry viditelnosti.

 • STABILIZAČNÍ SYSTÉM VDC S MOŽNOSTÍ NASTAVENÍ REŽIMU

  Stabilizační systém VDC vás chrání před ztrátou kontroly nad vozem a současně nabízí tři různé volitelné režimy s ohledem na všestranné jízdní schopnosti. V režimu Normal je systém plně aktivní. Po přepnutí do režimu Traction se posune hranice zasahování systému, abyste zvýšili míru kontroly i velikost točivého momentu přenášeného na kola vozu. Dokonce můžete navolit režim Off a stabilizační systém tím deaktivovat.

 • BRZDY

  Subaru WRX STI přináší technologie zlepšující brzdné schopnosti i vaši bezpečnost. K účinnému použití brzd v nouzových situacích pomáhá brzdový asistent. Funkce „přehlasování“ akceleračního pedálu zase zabraňuje neúmyslnému zrychlení v případě současného sešlápnutí pedálu plynu s brzdovým pedálem, kdy se pokyn od plynového pedálu bude ignorovat.


*1 Brembo je registrovaná ochranná známka společnosti Brembo S.p.A.
*2 SRS: zkr. Supplemental Restraint System (dodatečný/přídavný zádržný systém). Efektivní fungování je podmíněno používáním bezpečnostních pásů.
*3 Za bezpečnost jízdy vždy zodpovídá řidič, jenž je povinen věnovat pozornost řízení a dodržovat dopravní předpisy. V zájmu bezpečnosti jízdy se nespoléhejte pouze na podporu paketu vyspělých bezpečnostních systémů.
Možnosti rozpoznávání tohoto systému mohou být omezené. Veškeré podrobnosti o fungování systému a jeho omezení naleznete v Uživatelské příručce vozidla. Další informace vám poskytne místní prodejce.