Tiskové zprávy 2017

7. března - Nové Subaru XV hvězdou Ženevského autosalonu

Subaru ve světové premiéře představilo novou generaci modelu XV. Pro evropské trhy jde o velmi důležitý vůz - je to první model postavený na zcela nové platformě japonské značky, která měla premiéru v nové Impreze.

Nové XV se drží receptu svého předchůdce. Má praktickou a kompaktní karoserii s délkou do 4,5 metru, ovšem se zvýšenou světlou výškou na 220 mm. Zachovány zůstaly výrazné a barevně odlišené lemy blatníků, prahy, specificky tvarované nárazníky a maska chladiče.

Nové XV proto působí velmi robustním dojmem, který podtrhují také 18palcová kola z lehkých slitin. Ta svým designem navazují na předchozí generaci, ovšem jejich tvar je přizpůsobený generaci nové.

Extra pevná karoserie

Ačkoliv nové Subaru XV je velmi specifické již na první pohled, mnohem významnější změny jsou pod karoserií. Jde o již avizovanou zcela novou podvozkovou platformu. Její specialitou je zejména zaměření na extrémní tuhost karoserie. V mezigeneračním srovnání došlo k jejímu zvětšení o mimořádných 70 procent. Nové řešení karoserie a podvozku zajistilo také o 40 procent zlepšenou schopnost absorpce nárazové energie, která je předpokladem pro významné zvýšení bezpečnostního standardu.

Všechny tyto změny spolu se snížením těžiště o 5 mm přispívají k současnému zvýšení komfortu i kvality jízdních vlastností, a to nejen na silnici, ale také v terénu. Součástí výbavy nového XV je také režim X-Mode zlepšující vlastnosti při jízdě na nezpevněném povrchu. Subaru zapracovalo na významném snížení úrovně vibrací a vnitřní hlučnosti. Jízdní vlastnosti posunuje na novou úroveň vektorové řízení dynamiky.

EyeSight i nový motor

Nová generace modelu XV přichází se zvětšeným vnitřním prostorem a zejména posílením úrovně aktivní bezpečnosti. Standardní výbavou je přednárazový bezpečnostní kamerový systém EyeSight zajišťující také funkci adaptivního tempomatu. Subaru myslí na bezpečnost komplexně, a proto dalo do výbavy nejen asistent dálkových světel, ale také natáčecí funkci světlometů. Samozřejmostí je též systém hlídání prostoru za vozem, přesněji řečeno vozidel blížících se šikmo zezadu.

Subaru nové XV představilo s novým zážehovým čtyřválcem o objemu 2,0 litru. S nově vyvinutým přímým vstřikováním má výkon 115 kW (156 koní). Je spojený s bezestupňovou převodovkou Lineartronic a pohonem všech kol Symmetrical AWD.

23. ledna - V Ženevě se představí nová generace crossoveru XV

Již v březnu se světu představí nová generace Subaru XV. A už podle prvního zveřejněného snímku je jasné, že to bude velký fešák, který bude skvělým parťákem pro větší Outback.

Je to právě 5 let od chvíle, kdy byl zahájen prodej Subaru XV na evropském trhu. I dnes však tento model stále platí za jízdně nadprůměrně schopný crossover. Jak je u Subaru zvykem, namísto jednorázových faceliftů se modely prakticky každý rok průběžně modernizují a vylepšují a nové generace přicházejí poměrně brzy. Platí to také u modelu XV, jehož druhá generace se světu představí už za necelé dva měsíce, na březnovém autosalonu v Ženevě.

Ani tentokrát pochopitelně nebude chybět symetrický pohon všech kol kombinovaný s plochými motory boxer v benzínové i naftové verzi. Na podrobnosti si zatím musíme počkat, dobrou zprávou ale je, že podle první zveřejněné fotky je nové XV poměrně věrné atraktivnímu konceptu, který se v Ženevě představil minulý rok.


Starší tiskové zprávy

2016  Obecné
2016  Motosport
2015  Obecné
2015  Motosport
2014  Obecné
2014  Motosport
2013  Obecné
2013  Motosport
2012  Obecné
2012  Motosport
2011  Obecné
2011  Motosport
2010  Obecné
2010  Motosport
2009  Obecné
2009  Motosport
2008  Obecné
2008  Motosport
2007  Obecné
2007  Motosport
2006  Motosport

Sledujte nás: