Motor SUBARU BOXER

Existuje jen velmi málo vozů nabízejících stejnou míru sebevědomí a jistoty jako Outback – asi vás proto nepřekvapí, jak jedinečná koncepce za těmito vlastnostmi stojí. Díky unikátní konstrukci motoru SUBARU BOXER jsou válce umístěny po obou stranách klikového hřídele v úhlu 180 stupňů proti sobě. Profil je tak nižší a plošší než u motorů odlišné konstrukce.

Motor (a tedy i celý vůz) má tak nižší těžiště, což přispívá k lepšímu pocitu rovnováhy. Protiběžný chod pístů kromě toho znamená, že pohybové síly přirozeným způsobem působí proti sobě, a tak se eliminuje převážná část vibrací.

2.5-L DOHC SUBARU BOXER

2.5-L DOHC SUBARU BOXER

  • Max výkon 129 kW (175 PS) / 5 800 ot/min
  • Max toč. moment 235 Nm (24,0 kgfm) / 4 000 ot/min
  • Spotřeba paliva* 7,3 lit. / 100 km
  • Emise CO2*166 g/km

* Podívejte se na podmínky

* Spotřeba a emise CO2: dle EC 715/2007 - 2017/1151.

Vyšší stabilita

Blok motoru má plošší profil a je zabudován co nejblíže k povrchu vozovky. Celý vůz je tak stabilnější, vyváženější a za jízdy lépe odolává bočním silám, než je tomu u pohonů s odlišnou konstrukcí.

Výkon pro běh na dlouhou trať

Motor ploché konstrukce je ze své podstaty tuhý a vyvážený, produkuje proto méně vibrací než je tomu u jednotek s vidlicovým uspořádáním válců nebo čtyřválcových řadových motorů stejné kategorie. Výsledkem je tak vyšší životnost a spolehlivost v dlouhodobém provozu.

Symetrický pohon všech kol - Symmetrical All-Wheel Drive

Kontrola znamená jistotu a stabilita přináší agilitu, která vás u nového Outbacku nadchne. Vozy Subaru jsou obdařeny inspirující jistotou za volantem, a to díky přirozeně stabilní konstrukci pohonu Symmetrical AWD, jejíž součástí je i skvěle vyvážený motor SUBARU BOXER. Soustava pohonu vždy přenáší výkon na všechna čtyři kola, a zajišťuje tak lepší kontrolu na všech vozovkách i za nepříznivých podmínek.

Hlavní komponenty jsou uspořádány podélně, což napomáhá k výtečnému stranovému vyvážení i vysoké přesnosti při ovládání vozidla. Nízké těžiště je zase zdrojem mimořádně zábavné jízdy se skvělou odezvou. Výsledkem jedinečných předností soustavy pohonu Symmetrical AWD je unikátní ovladatelnost a schopnost vyhnout se každému nebezpečí.

Lineartronic

Lineartronic

Účinná převodovka Lineartonic s plynule měnitelným převodem je navržena tak, aby maximálně využila potenciálu vašeho motoru SUBARU BOXER a symetricky uspořádaného pohonu všech kol Symmetrical AWD. Zajišťuje ideální dodávku síly a současně Outbacku snižuje spotřebu paliva. Řídicí jednotka zajišťuje lehkost jízdy, plynulost projevu a rychlé reakce motoru 2.5i. Převodovka má pro každou rychlost i otáčky motoru připravený optimální převod. Při intenzivní akceleraci převodovka pro sportovnější projev řadí po předem nastavených převodových poměrech a vytváří tak intenzivní spojení mezi řidičem a jeho vozem.

Páčky řazení pod volantem

Pro ještě více zážitků ze sportovní jízdy mohou řidiči využít pro sekvenční řazení páčky umístěné na volantu.

Režim X-MODE v akci

Režim X-MODE pomáhá zajistit spolehlivou kontrolu jediným stiskem tlačítka. Technologie X-Mode se ujme řízení motoru, převodovky, pohonu Symmetrical AWDSymmetrical AWD, brzd a dalších komponent, aby vás bezpečně provedla na problematických cestách i v nejrůznějším terénu.

V případě aktivace režimu X-Mode se automaticky zapojuje pomocník pro sjíždění svahů, jenž udržuje konstantní rychlost, když se Outback pohybuje po svahu dolů.

SI-DRIVE

Systém Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) dokáže upravovat výkon motoru a odezvu převodovky v závislosti na stylu jízdy, a nabídnout tak prakticky za jakékoli situace okamžitý výkon a agilitu – ve chvílích, kdy si to budete přát

Režim Sport

Režim Sport

Tento režim s bleskovou odezvou je vhodný za nejrůznějších situací, kdy nabídne okamžitou akceleraci. Dokáže vám pomoci znovu objevovat radost z jízdy, ať již na dálnicích nebo zatáčkovitých okreskách.

Režim Intelligent

Režim Intelligent

Režim s jemnějším dávkováním výkonu je ideální volbou pro pojíždění po městě a v místních uličkách, na dlouhých trasách nebo obecně pro jízdu s nízkou spotřebou paliva. Přináší i lepší kontrolu nad vozem při jízdě v dešti nebo na zasněžených cestách.


Sledujte nás: