O SUBARU

EKOLOGIE SUBARU 
Závazek značky vůči životnímu prostředí 

Značka SUBARU zůstává věrna svému závazku usilovat o ideální rovnováhu mezi potřebami životního prostředí a potřebami řidičů našich automobilů. Značka SUBARU realizovala četné aktivity směřující k lepšímu pocitu z jízdy při menší spotřebě energie, včetně vývoje motorů a převodovek s vynikající účinností a dalších moderních a ekologicky příznivých technologií a systémů. SUBARU hodlá i nadále vyrábět automobily, které budou řidičům poskytovat radost z jízdy a současně budou šetrné k životnímu prostředí.

 • Vysoce efektivní hnací ústrojí
  s minimálními ztrátami

  Hnací ústrojí je navrhováno s požadavkem na vysokou účinnost tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu z minimálního množství paliva, a výkon byl efektivně přenesen na kola vozu.

 • Dosažení vysoké bezpečnosti a
  nízké hmotnosti

  Vývoj designu s nízkou hmotností, který zlepšuje efektivitu využití paliva bez toho, aby byly ohroženy vysoké bezpečnostní standardy společnosti Subaru.

 • Snížení spotřeby paliva a emisí výfukových plynů

  Technický vývoj je zaměřen také na snižování emisí výfukových plynů a spotřeby paliva při chodu na volnoběh.

 • Užívat si jízdu a
  současně chránit životní prostředí

  Neustále usilujeme o vývoj ekologicky příznivých systémů, které umožňují řidičům užít si jízdu a současně podporují jejich smysl pro ochranu životního prostředí.

 • Při výrobě automobilů myslíme na životní prostředí

  Značka Subaru usiluje o minimalizaci vlivů na životní prostředí v každé fázi výroby automobilu, podporuje koncept “zero-emission factories (továrna s nulovými emisemi)”, který snižuje odpady generované během výroby na nulu a aktivně recykluje staré automobily.